czwartek 20 czerwca 2024

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Dusze Mehoffera: Aleksandra Klaudia Pokojewska

Dusze Mehoffera: Aleksandra Klaudia Pokojewska
 

Gwiazdą dzisiejszego artykułu jest Aleksandra Klaudia Pokojewska - artysta, rzeźbiarz. W swojej twórczości wybrałam drogę prowadzącą przez figurację skupiając się na przedstawieniach oraz na rozwijaniu i doskonaleniu warsztatu, poszukiwaniu ekspresji w mowie ciała nadając formy emocjom i stanom im towarzyszącym, jest to przeniesienie świata wewnętrznego do zewnętrznego.

Zajmuję się też rysunkiem oraz okazjonalnie malarstwem. W swoich pracach, choć nostalgicznych staram się poszukiwać piękna i kształtować w taki sposób, by dawały spokój i przestrzeń do refleksji. Interesuje mnie najbardziej człowiek i jego świat niematerialny.

reklama

Zwracam na to uwagę, ponieważ przy intensywności i szybkości dzisiejszego sposobu życia, brakuje momentów ciszy, wejścia w siebie samego. Rzeźba jest dla mnie medium bardzo romantycznym, poprzez bezpośredni dotyk w tworzeniu i bliskość jaką nawiązuje ze swoimi pracami. Intymne dialogi pomiędzy mną a gliną w której tworzę, obnażając się z lęków i dróg, które przemierzam po świecie własnego psyche.

Biogram pani Aleksandry: Urodzona 1997r w Koninie. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w
Kościelcu.  W latach 2017-2022r studiowała na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, ukończone dyplomem magisterskim na wydziale Rzeźby. Obecnie działa twórczo w pracowni na os. Wyzwolenia w Turku. Prace można obejrzeć na Instagramie pod adresem: https://www.instagram.com/aleksandra_pokojewska/

10 marca  zakończyła się wystawa pani Aleksandry pt." Wrażliwości" prezentowana w Muzeum w Turku. Oprócz tego artystka zaprezentowała już swoje prace m.in. na:  Wystawa konkursowa 5. Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego 2019, Korelacje / wystawa studencka, Poznań 2019, Everyman x Body Language, Poznań 2019, Figurama21, Valeč, Czechy. 17.09.2021 / Publikacja w katalogu Figurama21, Plenerowa Galeria Rzeźby w Kościelcu / Wystawa Rzeźby “Zachwianie”, wystawa konkursowa 6. Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józ efa Kopczyńskiego 2021, RZEŹBA - Studenci V roku prezentują V prac - Galeria Magazyn, Kobylnica, Galeria Farna we Wrześni 2022, wystawa aukcyjna Desa Unicum w Warszawie 2023.

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Dusze Mehoffera: Aleksandra Klaudia Pokojewska
Podobne artykuły
Dusze Mehoffera: Olga Mikołajczyk

Dusze Mehoffera: Olga Mikołajczyk

12 maj.
Dusze Mehoffera: Amelii Krawczyk

Dusze Mehoffera: Amelii Krawczyk

13 kw.
Dusze Mehoffera: Tamara Przybylska

Dusze Mehoffera: Tamara Przybylska

7 kw.
Dusze Mehoffera: Zofia Wojciechowska

Dusze Mehoffera: Zofia Wojciechowska

22 mrz.
Dusze Mehoffera: Maria Bujała

Dusze Mehoffera: Maria Bujała

16 mrz.
Dusze Mehoffera: Klaudia Mercedes Kosiorek

Dusze Mehoffera: Klaudia Mercedes Kosiorek

10 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama