poniedziałek 17 czerwca 2024

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

Wybory samorządowe 2024, czyli rewolucja w gminie Kawęczyn

Wybory samorządowe 2024, czyli rewolucja w gminie Kawęczyn
 

Poznaliśmy pierwsze wyniki niedzielnych wyborów samorządowych. Dobra, Brudzew i gmina Turek – w tych gminach zmian nie będzie. Urzędujący włodarze byli jedynymi kandydatami i choć mieszkańcy mogli zaznaczyć opcję TAK lub NIE przy ich nazwisku, zdecydowana większość nie miała nic przeciwko kontynuacji rządów Geblera, Krasowskiego i Mikołajczyka. Za to prawdziwa rewolucja czeka mieszkańców gminy Kawęczyn.

Jan za Jana, nazwiska zmiana

Po 34 latach mieszkańców gminy Kawęczyn czeka zmiana. W gabinecie, który od ponad trzech dekad zajmował Jan Nowak zasiądzie również Jan, tyle, że Gruca. Kandydat popierany przez KW Niezależni zdobył 1349 głosów, zaledwie o 35 więcej niż drugi ubiegający się o fotel wójta – Piotr Gebler. To wystarczyło, żeby wynik wyborów na wójta gminy Kawęczyn udało się ustalić już w pierwszej turze.

reklama

Dziękując za 34 lata zaufania i współpracy jeszcze przed wyborami z mieszkańcami gminy pożegnał się dotychczasowy wójt Jan Nowak.

Bez zmiany w gminie Władysławów

Elżbieta Klanowska, którą poparło 2 072 mieszkańców, będzie rządzić przez kolejną kadencję gminą Władysławów. Czy pozostanie jedyną kobietą na tym stanowisku w powiecie tureckim? Jej kontrkandydaci Piotr Szewczyński i Patryk Jabłoński uzyskali odpowiednio 1 393 i 648 głosów.

Ciągle czekamy na wyniki głosowania na wójtów Malanowa (4 kandydatów), Przykony (6 kandydatów) i Tuliszkowa (4 kandydatów). Według nieoficjalnych jeszcze danych druga tura czeka mieszkańców gminy Malanów i Tuliszków.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

"Czytanie na polanie" z burmistrzem Geblerem w Dobrej

14 czerw.
Święto Konstytucji 3 Maja oraz Gminny Dzień...

Święto Konstytucji 3 Maja oraz Gminny Dzień Strażaka w Dobrej

5 maj.
Oświadczenie Marka Pańczyka w sprawie...

Oświadczenie Marka Pańczyka w sprawie porozumienia w Radzie Miejskiej...

29 kw.
Porozumienie o współpracy 11 radnych w nowej...

Porozumienie o współpracy 11 radnych w nowej Radzie Miejskiej Turku....

26 kw.
Listy do redakcji: Przestańmy wojować,...

Listy do redakcji: Przestańmy wojować, zacznijmy budować

26 kw.
Andrzej Jarek: Czy można oszukać Turkowski lud?

Andrzej Jarek: Czy można oszukać Turkowski lud?

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama