wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Władysławów pierwszą gminą z takim obiektem! Street workout już otwarty dla mieszkańców

Władysławów pierwszą gminą z takim obiektem! Street workout już otwarty dla mieszkańców - Street workout we Władysławowie / fot. UG Władysławów
Street workout we Władysławowie / fot. UG Władysławów 

Street workout jest to forma ćwiczeń łącząca elementy gimnastyki i parkouru. Specjalnie przeznaczony do tego obiekt powstał już we Władysławowie i z dniem dzisiejszym został oddany do użytku mieszkańcom.

Przedmiotowy zestaw urządzeń umiejscowiony jest na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego ,,Orlik” we Władysławowie, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i Przedszkola Gminnego. Takie położenie obiektu z pewnością zachęci dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego spędzania wolnego czasu.

reklama

Zestaw sprawnościowy typu Street workout na nawierzchni piaskowej składa się z urządzeń typu drążki, poręcze, ławki. Głównym założeniem przy doborze urządzeń była ich wielofunkcyjność polegająca na umożliwieniu wykonywania jak największej liczby różnorodnych aktywności oraz możliwość wykorzystania ich przez większą liczbę użytkowników w jednym momencie, co sprzyja integracji i uczy współdziałania.

Trening na zestawie sprawnościowym typu Street workout jest dostosowany do każdego z wykorzystaniem własnej masy ciała z pomocą ławek czy też drążków. Kluczowymi elementami w Street workout są: pompki, stanie na rękach, podciągnięcia, zwisy oraz różne ich kombinacje. Street workout to świetna forma treningu, która może być treningiem samym w sobie lub wspomagać inne sporty.
Wykonawcą prac przy realizacji przedsięwzięcia był Pan Damian Smelczyński prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą DAMART GROUP Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Rychwał. Prace rozpoczęto z dniem 28 marca 2024 r., natomiast zakończono w dniu 9 kwietnia 2024 r.

Odbiór końcowy niniejszej inwestycji miał miejsce w dniu dzisiejszym, tj. 11 kwietnia 2024 r., został przeprowadzony w obecności Wójt Gminy Elżbiety Klanowskiej, Sekretarz Gminy Anny Feliks, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie Magdaleny Wysockiej i pracownika Urzędu Gminy Krystiana Kwiatkowskiego. Firmę realizującą zadania reprezentowali Damian Smelczyński i Anna Smelczyńska.

Poprzez realizację przedsięwzięcia pn. ,,Montaż zestawu sprawnościowego typu Street workout we Władysławowie” został osiągnięty cel, jakim jest uatrakcyjnienie istniejącej oferty sportowo-rekreacyjnej spędzania czasu wolnego na terenie gminy Władysławów. Na realizację ww. zadania Gmina Władysławów pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie w kwocie 59.882,00 zł.

reklama

źródło: UG Władysławów

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Street workout we Władysławowie / fot. UG Władysławów2
Street workout we Władysławowie / fot. UG Władysławów3
Street workout we Władysławowie / fot. UG Władysławów4
Street workout we Władysławowie / fot. UG Władysławów5
Street workout we Władysławowie / fot. UG Władysławów6
Podobne artykuły
Będzie renowacja Gminnego Ośrodka Kultury we...

Będzie renowacja Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie....

17 lip.
Natalia Kwiatkowska I miejsce, Filip Wysocki...

Natalia Kwiatkowska I miejsce, Filip Wysocki wyróżniony. Sukces...

26 czerw.
Kolorowy festyn rodzinny w Szkole Podstawowej...

Kolorowy festyn rodzinny w Szkole Podstawowej we Władysławowie

17 czerw.
Umowy na rewitalizację zbiorników wodnych w...

Umowy na rewitalizację zbiorników wodnych w Tuliszkowie i Piętnie...

15 czerw.
W Gminie Władysławów powstanie Środowiskowy...

W Gminie Władysławów powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy....

1 maj.
PGKIM: Mamy środki na geotermię w Turku!...

PGKIM: Mamy środki na geotermię w Turku! Umowa na dofinansowanie...

26 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama