niedziela 23 czerwca 2024

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Ostrzeżenie II stopnia dla powiatu tureckiego. Możliwe burze z gradem i porywisty wiatr

Ostrzeżenie II stopnia dla powiatu tureckiego. Możliwe burze z gradem i porywisty wiatr
 

Nad powiat turecki nadciągają pierwsze w tym roku burze, które miejscami mogą być intensywne z opadami deszczu w tym gradu i porywistym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pogodowy alert dla przeważającej części kraju w tym stopień drugi dla naszego powiatu. Apelujemy o ostrożność.

Burze, grad i silny wiatr są spodziewane 5 maja od popołudnia aż do godzin wieczornych. Najsilniejsze burze występować będą w pasie od Pomorza Gdańskiego, Warmii i Mazur przez Wielkopolskę, Kujawy oraz Mazowsze po Dolny i Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie - w ich trakcie prognozowana suma opadów lokalnie do 25 - 30 mm oraz opady gradu. "Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 30 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/h. Miejscami grad. Ostrzeżenie ważne od 2024-05-05 12:00 do 2024-05-05 22:00" - czytamy w ostrzeżeniu IMGW dla powiatu tureckiego. 

reklama

Wg trójstopniowej kategoryzacji alertów pogodowych IMGW dla zagrożeń 2 stopnia przewiduje sięwystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Aktualną sytuację pogodową nad miastem i powiatem znajdziecie zawsze w naszym serwisie pogodowym: https://www.turek.net.pl/pogoda. A tak wygląda aktualna mapa burz w Polsce środkowej z serwisu burze.dzis.net:

 

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Burze nad powiatem tureckim / fot. Witek Kaszkin 2
3
Podobne artykuły
Powieje nawet do 80 km/h! Ostrzeżenie dla...

Powieje nawet do 80 km/h! Ostrzeżenie dla mieszkańców Turku i powiatu

07-10-2023
Wichury i burze przejdą przez powiat turecki....

Wichury i burze przejdą przez powiat turecki. Powieje nawet do 100 km/h!

05-07-2023
Uwaga, powieje i to mocno! IMGW wydał...

Uwaga, powieje i to mocno! IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe II stopnia...

17-02-2023
Wysoka temperatura i burze z gradem....

Wysoka temperatura i burze z gradem. Ostrzeżenie I stopnia dla powiatu...

23-07-2022

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama