niedziela 23 czerwca 2024

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Tuliszków. I Sesja Rady Miejskiej z nową Burmistrz Eweliną Piwońską-Kubiak

Tuliszków. I Sesja Rady Miejskiej z nową Burmistrz Eweliną Piwońską-Kubiak
 

W dniu 6 maja, w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie, odbyła się I Sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Janina Mrugas, która przywitała serdecznie wszystkich zebranych. Następnie Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyła Radnym zaświadczenia o wyborze, po czym  Radni Rady Miejskiej złożyli ślubowanie. 

Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyła również zaświadczenie o wyborze na burmistrza Pani Ewelinie Piwońskiej- Kubiak, która złożyła ślubowanie wypowiadając następujące słowa : "Obejmując urząd Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. "Tak mi dopomóż Bóg." 

reklama

Pani Burmistrz wygłosiła przemówienie inauguracyjne, w którym podkreśliła, że zaszczytem będzie dla niej piastować urząd Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków przez najbliższe lata. Poparcie jakim obdarzyli ją wyborcy jest dla niej ogromną motywacją do działania. Objęcie urzędu burmistrza to wyzwanie i szansa na podjęcie pracy dla rozwoju naszej społeczności, poprzez współpracę z jednostkami pomocniczymi, organizacyjnymi, kołami gospodyń wiejskich, stowarzyszeniami, klubami sportowymi czy też z jednostkami ochotniczych straży pożarnych. W słowach skierowanych do zgromadzonych w sali posiedzeń, zaznaczyła, że ważne są planowane i realizowane w naszej gminie i mieście inwestycje, ale cenniejsze jest to, żeby ludzie stawali się dzięki nim szczęśliwsi, żeby korzystali z nich z uśmiechem na twarzy. 

Po przemówieniu Pani Burmistrz dokonano wyboru Przewodniczącej i Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Tuliszkowie. Funkcję Przewodniczącej Rady Miejskiej w Tuliszkowie sprawować będzie Pani Justyna Gascon Carreño, natomiast Wiceprzewodniczącymi zostali: Pani Anna Jesiołkiewicz i Pan Jarosław Urbaniak.

Skład Rady Miejskiej w Tuliszkowie obecnej kadencji przedstawia się następująco:
Justyna Gascon Carreno – Przewodnicząca Rady Miejskiej, Anna Jesiołkiewicz- Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej , Jarosław Urbaniak – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Radni: Aleksandra Nawara , Janina Mrugas, Andrzej Szymczak, Tomasz Szczap, Marek Grześkiewicz, Robert Filipiak, Julian Nejman , Bożena Biniek, Katarzyna Łuczak, Urszula Fabiańska, Małgorzata Wojciechowska, Adam Wawrzyniak

Po wyborze przewodniczącej, wiceprzewodniczących,  złożeniu życzeń i gratulacji zakończono uroczyste obrady I Sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie.

reklama

źródło: UGiM Tuliszków / fot. UGiM Tuliszków

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
Podobne artykuły
III sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie....

III sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie. Burmistrz Ewelina...

20 czerw.
Umowy na rewitalizację zbiorników wodnych w...

Umowy na rewitalizację zbiorników wodnych w Tuliszkowie i Piętnie...

15 czerw.
II Sesja Rady Gminy Władysławów. Wybrano...

II Sesja Rady Gminy Władysławów. Wybrano składy komisji stałych

27 maj.
Wybrano składy komisji stałych Rady Miasta Turek

Wybrano składy komisji stałych Rady Miasta Turek

16 maj.

"Siła argumentu, a nie argument siły", czyli refleksja po I Sesji Rady...

9 maj.
Inauguracja nowej kadencji Rady Gminy Turek....

Inauguracja nowej kadencji Rady Gminy Turek. Ślubowanie i wybór prezydium

9 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama