czwartek 13 czerwca 2024

Antoniego, Gracji, Lucjana

reklama

Inauguracyjna Sesja IX kadencji Samorządu Gminy Władysławów

Inauguracyjna Sesja IX kadencji Samorządu Gminy Władysławów - IX kadencja RG Władysławów / fot. UG Władysławów
IX kadencja RG Władysławów / fot. UG Władysławów 

W poniedziałek, tj. 6 maja 2024 r., Samorząd Gminy Władysławów rozpoczął uroczyście prace w IX kadencji. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska oraz Radni wybrani głosami mieszkańców złożyli ślubowanie i podjęli pierwsze decyzje.

Zanim jednak odczytano treść przysięgi zarówno Radni, jak i Pani Wójt odebrali stosowne zaświadczenia o wyborze. Nie zabrakło też gratulacji ze strony obecnych na sali gości, w tym Posła na Sejm RP Ryszarda Bartosika. ,,Gratuluję tej minionej kadencji. Te wielkie dzieła, bo takich słów należy używać to zasługa Pani Wójt, Radnych poprzedniej kadencji i mieszkańców gminy Władysławów. Wiele dobrego się tutaj wydarzyło. Przede wszystkim trwał stały dialog Pani Wójt, Pani Przewodniczącej Rady, Radnych z mieszkańcami. To jest podstawa sukcesu, to jest najważniejsze i za to dziękuję. To było fundamentem, podstawą do tego, aby budować, rozwijać, inwestować. Dzięki programowi rządu Polski Ład, a także innym programom prorozwojowym Gmina Władysławów tak pięknie się rozwinęła. To ogromny postęp. Dlatego Pani Wójt została wybrana na kolejną kadencję. To po prostu dobry wybór, ale wybór w interesie Gminy Władysławów. Dzięki Pani Wójt i dobremu zarządzaniu udało się wiele zrobić i mieszkańcy to po prostu docenili” – podkreślał Ryszard Bartosik. Życzenia na nową kadencję oraz gratulacje przekazał również Wicestarosta Powiatu Tureckiego Władysław Karski.

reklama

W swoim wystąpieniu Wójt Elżbieta Klanowska podkreśliła natomiast jak ważne jest dla niej zaufanie mieszkańców. ,,To, że po raz drugi będę pełnić funkcję Wójta Gminy Władysławów świadczy o dużym Państwa zaufaniu i o tym, że kierunek, który realizowaliśmy podczas pierwszej kadencji był słuszny, za co dziękuję poprzedniej Radzie, bo rzeczywiście zgoda i zrozumienie pozwoliły nam na zrealizowanie bardzo wielu zadań. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie osoby, które prowadziły moją kampanię wyborczą. Z całego serca im dziękuję. Slogan, który mówi, że można osiągnąć wszystko, gdy się ma właściwe osoby po swojej stronie jest jak najbardziej prawdziwy i słuszny. Dziękuję swojemu Mężowi, swoim współpracownikom, bo wiele zadań w czasie kampanii wyborczej scedowałam na nich. W sposób szczególny pragnę podziękować Posłowi Ryszardowi Bartosikowi, bo to on wsparł mnie pięć lat temu w kampanii wyborczej i przez te całe pięć lat wspierał mnie nie tylko poprzez przyjazdy do naszej gminy, ale też merytorycznie podczas składania wniosków. Dziękuję swojemu poprzednikowi Krzysztofowi Zającowi, bo od niego wszystko się zaczęło. 18 lat temu to on zaproponował mi, żebym startowała na Radną Gminy Władysławów. Wtedy nie objęłam mandatu, w 2007 r. zaproponował mi stanowisko Skarbnika, nie było łatwo, a po raz trzeci zaufał mi w 2018 r., kiedy zaproponował mi startowanie na Wójta Gminy Władysławów. Swoją kolejną kadencję chcę prowadzić w duchu godności dla drugiego człowieka i z szacunkiem dla poglądów każdego z nas, mam nadzieję, że po środku zawsze się spotkamy. W czasie kampanii głosy mieszkańców i rozmowy dodawały mi najwięcej siły. Te wskazówki i te rady planuję wykorzystać w tej kadencji” – mówiła Wójt Gminy Elżbieta Klanowska.

Nowo wybrana Rada musiała podjąć także pierwsze decyzje dotyczące wyboru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących. W tajnym głosowaniu na Przewodniczącego Rady Gminy po raz kolejny wybrano Krystynę Michalak. Jej zastępcami zostali Andrzej Maciaszek i Paweł Patan.

źródło: UG Władysławów / fot. UG Władysławów

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
IX kadencja RG Władysławów / fot. UG Władysławów2
IX kadencja RG Władysławów / fot. UG Władysławów3
IX kadencja RG Władysławów / fot. UG Władysławów4
IX kadencja RG Władysławów / fot. UG Władysławów5
IX kadencja RG Władysławów / fot. UG Władysławów6
IX kadencja RG Władysławów / fot. UG Władysławów7
IX kadencja RG Władysławów / fot. UG Władysławów8
IX kadencja RG Władysławów / fot. UG Władysławów9
IX kadencja RG Władysławów / fot. UG Władysławów10
Podobne artykuły
II Sesja Rady Gminy Władysławów. Wybrano...

II Sesja Rady Gminy Władysławów. Wybrano składy komisji stałych

27 maj.
Wybrano składy komisji stałych Rady Miasta Turek

Wybrano składy komisji stałych Rady Miasta Turek

16 maj.
Inauguracja IX Kadencji Rady Gminy Przykona....

Inauguracja IX Kadencji Rady Gminy Przykona. Wójt Łukasz Sadłowski...

10 maj.

"Siła argumentu, a nie argument siły", czyli refleksja po I Sesji Rady...

9 maj.
Inauguracja nowej kadencji Rady Gminy Turek....

Inauguracja nowej kadencji Rady Gminy Turek. Ślubowanie i wybór prezydium

9 maj.
Nowa Kadencja Rady Powiatu Tureckiego. Jan Smak...

Nowa Kadencja Rady Powiatu Tureckiego. Jan Smak Starostą, Krzysztof...

8 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama