niedziela 23 czerwca 2024

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Malanów: Rada Gminy IX kadencji rozpoczęła pracę

Malanów: Rada Gminy IX kadencji rozpoczęła pracę
 

Ponad miesiąc temu 4 kwietnia odbyła się ostatnia sesja VIII kadencji. Był czas podsumowań, był czas podziękowań. Ale to już historia. W międzyczasie odbyły się wybory samorządowe. Poznaliśmy nowych radnych oraz Wójta gminy Malanów.

6 maja 2024 r. to kolejna ważna data w najnowszej historii malanowskiego samorządu. To właśnie tego dnia wybrani 7 kwietnia radni zainaugurowali kolejną IX już kadencję samorządu.

reklama

I sesję Rady Gminy Malanów otworzyła radna Maria Knop, jako najstarsza radna obecnej kadencji. Nowo wybrani radni otrzymali z rąk Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej – Krystyny Sobczak zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli ślubowanie.

Spośród 15 radnych, 8 zachowało swój mandat z poprzedniej kadencji. 6 radnych to debiutanci. 1 radny powrócił do składu Rady po 2 kadencjach przerwy. Podczas poniedziałkowych obrad radni ze swojego grona wybrali Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy. Podobnie jak w minionej kadencji pierwszą z tych funkcji objął Karol Płóciennik, a drugą Jerzy Frątczak.

Po ślubowaniu radnych przyszedł czas na złożenie przysięgi przez Wójta elekta.

„Obejmując urząd Wójta Gminy Malanów. Uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg” – ślubował Ireneusz Augustyniak. 

reklama

Wysoka Rado, Szanowni Państwo. Staję dziś przed Wami na początku kolejnej IX już kadencji Gminy Malanów i samorządu terytorialnego. Jaka ona będzie, nikt z nas dziś pewnie nie wie. Będziemy zapewne musieli mierzyć się z różnymi wyzwaniami ale myślę, że wspólnymi siłami damy radę te różne wyzwania pokonać. My możemy różnić się pewnie między sobą ale myślę, że musimy walczyć o to, aby umieć się porozumieć, bo nie od dzisiaj wiadomo, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje – od tych słów rozpoczął swoje wystąpienie Wójt Ireneusz Augustyniak.

Jak podkreślił „…nie będzie żadnego tryumfalizmu, będzie ciężka praca, której przed nami nie mało…”. Wójt zaapelował również do wszystkich o współpracę w nowej kadencji samorządu. Podczas wystąpienia Wójt podziękował Wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wyborach i oddali głos czy to na niego czy na pozostałych kandydatów. Słowa wdzięczności skierował także pod adresem wójtów, radnych i sołtysów poprzednich kadencji, za ich wkład w rozwój i dbanie o dobro Gminy Malanów.

Gratulacje wójtowi i radnym złożyli obecni na sesji Ryszard Bartosik – Poseł na Sejm RP oraz ks. Prałat Stanisław Płaszczyk, który zwrócił się do samorządowców słowami „każdy z Was, zwłaszcza radni musicie mieć świadomość tego, że jesteście wybrani nie dla poszczególnych wiosek ale dla Wszystkich, dla całej tej małej ojczyzny, której na imię Gmina Malanów”.

Przed nowym samorządem niewątpliwie wiele wyzwań. Życzymy więc powodzenia, wytrwałości i wielu dobrych pomysłów na nową, jeszcze lepszą przyszłość.

źródło: UG Malanów / fot. UG Malanów

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
Podobne artykuły
Malanów: Radni jednogłośni. Wójt...

Malanów: Radni jednogłośni. Wójt Augustyniak z absolutorium oraz z...

21 czerw.
III sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie....

III sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie. Burmistrz Ewelina...

20 czerw.
II Sesja Rady Gminy Władysławów. Wybrano...

II Sesja Rady Gminy Władysławów. Wybrano składy komisji stałych

27 maj.
Wybrano składy komisji stałych Rady Miasta Turek

Wybrano składy komisji stałych Rady Miasta Turek

16 maj.
Inauguracja IX Kadencji Rady Gminy Przykona....

Inauguracja IX Kadencji Rady Gminy Przykona. Wójt Łukasz Sadłowski...

10 maj.

"Siła argumentu, a nie argument siły", czyli refleksja po I Sesji Rady...

9 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama