wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Grzegorz Kasdepke odwiedził Malanów. O pasji pisania książek opowiadał młodzieży

Grzegorz Kasdepke odwiedził Malanów. O pasji pisania książek opowiadał młodzieży - Grzegorz Kasdepke w Malanowie / fot. CKiBP Malanów
Grzegorz Kasdepke w Malanowie / fot. CKiBP Malanów 

Grzegorz Kasdepke to jeden z najbardziej cenionych i lubianych autorów książek dla dzieci w Polsce. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie miało zaszczyt gościć pisarza  12.06.2024 r. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych w Dziadowicach, Malanowie oraz Miłaczewie.

Grzegorz Kasdepke z wykształcenia jest dziennikarzem, ale od wielu lat zajmuje się pisaniem książek. Pierwszą książkę napisał dla swojego syna. Tak powstała Kacperiada, która została rewelacyjne przyjęta zarówno przez młodych czytelników jak i krytyków literackich. Zaczęły powstawać kolejne opowiadania, bajki i powieści: Niegrzeczniaki, przygody Kuby i BubyPrzygody Detektywa Pozytywki, Co to znaczy…, i wiele, wiele innych. Książki autorstwa Grzegorza Kasdepke nie tylko bawią, ale również uczą i w przystępny sposób tłumaczą trudne i ważne dla dzieci sprawy.

reklama

W ramach projektu „Ściśle tajne – hasło CZYTAM odbyły się dwa spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke.  Na pierwsze przybyli uczniowie klas IV- VI ze szkół podstawowych w Miłaczewie oraz Dziadowicach i uczniowie klas VI ze szkoły podstawowej w Malanowie.  Dwie godziny później na sali widowiskowej CKiBP zasiedli uczniowie klas IV i V ze szkoły podstawowej w Malanowie. Spotkania rozpoczynały się od rozmowy na temat różnych gatunków literackich. Następnie uczniowie wykazywali się wiedzą na temat związków frazeologicznych. Po tej dawce wiedzy pan Grzegorz opowiadał o zaletach pisania książek, swoich inspiracjach i twórczości, a także czytał fragmenty wybranych tytułów. Znaczne ożywienie na sali spowodował końcowy etap spotkania, czyli pytania do pisarza. Dzieci i młodzież zasypały autora mnóstwem przeróżnych, ciekawych i dociekliwych pytań, które dotyczyły zarówno zawodowej jak i prywatnej sfery życia naszego gościa. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić książki autorstwa Grzegorza Kasdepke oraz zdobyć autograf pisarza.

Spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdpeke odbyły się w ramach projektu „Ściśle tajne-hasło CZYTAM” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: CKiBP Malanów / Anna Skórka

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Grzegorz Kasdepke w Malanowie / fot. CKiBP Malanów2
Grzegorz Kasdepke w Malanowie / fot. CKiBP Malanów3
Grzegorz Kasdepke w Malanowie / fot. CKiBP Malanów4
Grzegorz Kasdepke w Malanowie / fot. CKiBP Malanów5
Grzegorz Kasdepke w Malanowie / fot. CKiBP Malanów6
Grzegorz Kasdepke w Malanowie / fot. CKiBP Malanów7
Podobne artykuły
Najmłodsi i całe rodziny na starcie Festiwalu...

Najmłodsi i całe rodziny na starcie Festiwalu Biegowego w Malanowie

25 czerw.
Anna Musiałowicz spotka się z czytelnikami w...

Anna Musiałowicz spotka się z czytelnikami w Turku

5 czerw.
Barbara Wysoczańska na spotkaniu w bibliotece...

Barbara Wysoczańska na spotkaniu w bibliotece miejskiej

28 maj.
Pasjonująca wystawa w CKiBP w Malanowie....

Pasjonująca wystawa w CKiBP w Malanowie. Pierwsza taka inicjatywa w...

1 maj.
Nie tylko dla polonistów! Profesorowie Miodek...

Nie tylko dla polonistów! Profesorowie Miodek i Markowski na spotkaniu...

9 kw.
Dzień Kobiet Malanowie w rytmach ABBY

Dzień Kobiet Malanowie w rytmach ABBY

13 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama