sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Młodzież Powiatu Tureckiego promuje zdrowy styl życia. Konkursy profilaktyczne PSSE Turek

Młodzież Powiatu Tureckiego promuje zdrowy styl życia. Konkursy profilaktyczne PSSE Turek
 

W poniedziałek, w sali konferencyjnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów „Palić, nie palić – oto jest pytanie” oraz „Trzymaj formę”. Ceremonię uświetnili swoją obecnością Starosta Turecki Jan Smak oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku, Katarzyna Wysocka.

Konkurs „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” był skierowany do uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć komiks, który przedstawia historię dotyczącą przyczyn sięgania przez młodzież po papierosy, e-papierosy lub inne wyroby tytoniowe oraz wskazującą na powody, dla których nie warto z nich korzystać. Do pierwszego etapu szkolnego przystąpiło 97 uczniów z klas V szkół podstawowych powiatu tureckiego. W drugim etapie powiatowym oceniono 21 prac.

reklama

Równolegle, konkurs „Trzymaj formę” miał na celu zwiększenie świadomości wpływu diety i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży. W pierwszym etapie szkolnym wzięło udział 59 uczniów, z których 8 zakwalifikowało się do etapu powiatowego.

Laureaci obu konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Turecki oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Turku. Starosta Jan Smak oraz Inspektor Katarzyna Wysocka wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy oraz podziękowania dla ich opiekunów.

Wydarzenie podkreśliło znaczenie edukacji zdrowotnej i profilaktyki antynikotynowej wśród młodzieży. Konkursy te nie tylko angażują uczniów w działania prozdrowotne, ale również promują wartości związane z odpowiedzialnym podejściem do własnego zdrowia.

źródło: Starostwo Powiatowe w Turku

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
Podobne artykuły
Finał powiatowego konkursu plastycznego...

Finał powiatowego konkursu plastycznego „Moja Rodzina”. Dzieci...

13 czerw.
Edukacja przez sztukę. Laureaci konkursu

Edukacja przez sztukę. Laureaci konkursu "Stop pożarom traw"...

11 czerw.
Karnawałowe ostatki w Kowalach, czyli balowy...

Karnawałowe ostatki w Kowalach, czyli balowy początek ferii zimowych

17 lt.
Na Światowy Dzień Judo w Tuliszkowie konkurs...

Na Światowy Dzień Judo w Tuliszkowie konkurs plastyczny

06-11-2023
Mali ekolodzy nagrodzeni. Podsumowano konkurs...

Mali ekolodzy nagrodzeni. Podsumowano konkurs ekologiczny „Piecza...

29-10-2023
Eko jest lepsze, a niepalenie zdrowsze! Nagrody...

Eko jest lepsze, a niepalenie zdrowsze! Nagrody i wyróżnienia dla...

30-05-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama