XVI Turniej Tańca w Malanowie. Pasja, emocje i talent na parkiecie
21 listopada 2024 roku w Malanowie odbył się XVI Turniej Tańca Dowolnego i Towarzyskiego, organizowany przez Stowarzyszenie Nadzieja i Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Wydarzenie zgromadziło 135 uczestników, którzy zaprezentowali 14 układów tanecznych w różnych kategoriach wiekowych i stylach.
Pasja, technika i emocje na parkiecie w Malanowie
Turniej rozpoczął się występami Oliwii Markiewicz i Eryka Lamenta, którzy w walcu angielskim i sambie zachwycili publiczność, a także Karoliny Secler-Szczepaniak w układzie hip-hopowym. Te pokazy wprowadziły widzów w atmosferę pełną pasji i emocji.
Na parkiecie zaprezentowały się grupy taneczne ze szkół podstawowych z Brudzewa, Słodkowa, Malanowa, Dziadowic i Miłaczewa oraz z Centrum Kultury w Dobrej i Malanowie. Tancerze pokazali wysoki poziom umiejętności, imponując techniką, rytmiką i artystycznym wyrazem. Stroje oraz muzyka doskonale dopełniły przygotowane układy, które były zarówno pełne energii, jak i wzruszające.
Jury w składzie Karolina Secler-Szczepaniak, Oliwia Markiewicz, Eryk Lament, Marzanna Szczap oraz Katarzyna Gorgolewska-Erkiet miało trudne zadanie wyboru zwycięzców. Przyznano następujące nagrody:
- Klasy 1–3, taniec dowolny:
- I miejsce: RYTMIAKI (CKiBP Malanów)
- II miejsce: PEREŁKI (SP Brudzew)
- III miejsce ex aequo: GUMISIE (SP Miłaczew) i grupa taneczna SP Dziadowice
- Klasy 4–6, taniec towarzyski: Nagroda za udział dla Zuzanny Ćwiek i Nataniela Kaźmierczaka (Słodków)
- Klasy 4–6, taniec dowolny:
- I miejsce: EMOCJE (Słodków)
- II miejsce: DOBRAMIX (CKiBP Dobra)
- III miejsce: KONKRET (Słodków)
- Wyróżnienia: ISKIERKI (SP Miłaczew i SP Brudzew), grupa taneczna SP Malanów, ATOMÓWKI (SP Miłaczew)
- Klasy 7–8, taniec dowolny:
- I miejsce: EL-DANCE (SP Brudzew)
- II miejsce: grupa taneczna SP Dziadowice
Turniej był częścią projektu „Ze sztuką przez pokolenia”, dofinansowanego ze środków Gminy Malanów. Organizatorzy podkreślili ogromne zaangażowanie instruktorów oraz opiekunów grup, którzy pomogli młodym artystom w przygotowaniach.
Turniej zakończył się słowami uznania wójta Ireneusza Augustyniaka oraz przewodniczącej jury Karoliny Secler-Szczepaniak. Uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a sama impreza potwierdziła, że taniec łączy pokolenia i inspiruje do rozwoju artystycznego.
źródło: Stowarzyszenie Nadzieja