wtorek 27 stycznia 2026

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Strażackie święto we Władysławowie

Strażackie święto we Władysławowie
 
reklama

Być strażakiem to odpowiedzialne zajęcie, które wymaga stałej gotowości do narażania siebie i niesienia pomocy innym. Mimo to nie brakuje chętnych do takiego poświęcenia. By uhonorować tych, dla których służba w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych jest wielkim zaszczytem, 22 maja zorganizowano we Władysławowie Gminno-Powiatowe obchody Dnia Strażaka.

W uroczystościach uczestniczyły jednostki straży z całego powiatu oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli między innymi Komendant Powiatowy PSP w Turku, starszy bryg. Leonard Soja, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Turku, dh Zbigniew Gradecki, Komendant Powiatowy ZOSP we Władysławowie, dh Zdzisław Sylwestrzak, Wójt Gminy Władysławów, Krzysztof Zając, Starosta Turecki, Dariusz Młynarczyk, Powiatowy Kapelan Strażaków, ks. Antoni Janicki oraz wielu innych.

reklama

Wszyscy zgromadzeni w uroczystym pochodzie przemaszerowali do kościoła p. w. Św. Michała Archanioła w Russocicach, by tam prosić Świętego Floriana o opiekę. Święty ten poniósł męczeńską śmierć, gdy śpieszył ze swym świadectwem wiary, z pomocą i pociechą prześladowanym chrześcijanom. Stał się opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem, tj. strażaków, kominiarzy, garncarzy, piekarzy i hutników.

Po mszy uczestnicy uroczystości zgromadzili się przed strażnicą OSP Władysławów, by tam wysłuchać raportu oraz wystąpień gości. Ale poza przemowami był również czas na odznaczenia najbardziej zasłużonych strażaków.

Przy okazji obchodów wręczono również czterem jednostkom zestawy do ratownictwa medycznego. I chociaż w tym wyjątkowym dniu wszyscy dobrze się bawili, pamiętać należy, że służba w Ochotniczej Straży Pożarnej to ciężka praca. Rola strażaka jest niezwykle ważna i dlatego strażakom należy życzyć wielu lat służby dla społeczności.

Źródło: wladyslawow.pl/ MW

reklama

Ewelina Grabowska dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
Podobne artykuły
Rekordowy Finał WOŚP w Malanowie. Mieszkańcy...

Rekordowy Finał WOŚP w Malanowie. Mieszkańcy znów pokazali siłę...

z wczoraj
Liczyła się każda minuta. Policjanci z Turku...

Liczyła się każda minuta. Policjanci z Turku pomogli 38-letniemu...

z wczoraj
Turek: Mniej narodzin, więcej ślubów. Urząd...

Turek: Mniej narodzin, więcej ślubów. Urząd Stanu Cywilnego...

z wczoraj
Koncert Zimowy w Russocicach. Wspólne...

Koncert Zimowy w Russocicach. Wspólne śpiewanie i wsparcie dla WOŚP

z wczoraj
Turek z rekordową zbiórką na WOŚP. 34....

Turek z rekordową zbiórką na WOŚP. 34. finał pełen atrakcji i...

z wczoraj
Magiczny początek studniówki Zespołu Szkół...

Magiczny początek studniówki Zespołu Szkół Technicznych w Turku....

25 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama