wtorek 27 stycznia 2026

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Władysławów: Uczniowie na Festiwalu Projektów

Władysławów: Uczniowie na Festiwalu Projektów
 
reklama

Zdolne uczennice Szkoły Podstawowej we Władysławowie: Aleksandra Taborek, Olga Radecka i Żaneta Nowakowska wraz z opiekunem p. Edytą Kaczmarek-Krystkowiak uczestniczyły 17 czerwca w niecodziennym wydarzeniu. W ramach programu „Szkoła z klasą 2.0”, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej ich szkolny projekt "Wybrani Laureaci Nagrody Nobla" został wyróżniony przez organizatorów, dzięki czemu uczennice zostały zaproszone na Ogólnopolski Festiwal Projektów Szkoły z klasą 2.0. To wielkie święto nauki odbywało się w niezwykłym gmachu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Szkoła Podstawowa we Władysławowie od dwóch lat współpracuje z CEO i bierze udział w programach edukacyjnych, którym patronują m. in. Minister Edukacji Narodowej, Gazeta Wyborcza i wiele innych organizacji.

Tegoroczna edycja programu Szkoła z klasą była dwuetapowa i polegała na przygotowaniu i wcieleniu w życie Kodeksu TIK. Kodeks to regulamin, w którym zostały zapisane najważniejsze zasady korzystania z nowoczesnych technologii, zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Kodeks dotyczy uczniów, nauczycieli i rodziców. Kolejnym etapem całorocznej pracy był projekt "Wybrani Laureaci Nagrody Nobla". Celem projektu było uzupełnienie wiadomości, wynikających z programu nauczania z takich przedmiotów, jak historia, przyroda, matematyka i informatyka, a także udowodnienie uczniom jak wiele wspólnego mają ze sobą właśnie te dyscypliny wiedzy. Praca nad wymienionym projektem okazała się niezwykłym doświadczeniem, bowiem najważniejszą zasadą projektu było porozumiewanie się uczniów z nauczycielami tylko za pomocą Internetu. Przygotowujący projekt gromadzili materiał z sieci internetowej, a następnie przesyłali sukcesywnie elementy swojej pracy nauczycielom, by w końcowej fazie zaprezentować całościowy efekt swojej pracy. Projekt spodobał się organizatorom i został zaprezentowany w Warszawie.

reklama

Podczas warsztatów w Centrum Nauki Kopernik uczniowie spotkali wielu ciekawych ludzi, kolegów i koleżanki z całej Polski, z którymi dzielili się swoimi doświadczeniami. Podczas warsztatów odbywały się też rozmowy z konsultantami różnych wydawnictw i czasopism edukacyjnych. Następnie wszyscy uczestnicy festiwalu zwiedzili Centrum Nauki Kopernik.

Szkoła Podstawowa we Władysławowie jako jedyna ze szkół naszego powiatu miała zaszczyt uczestniczyć w tym niezwykłym święcie nowoczesnej edukacji. Uczniowie władysławowskiej podstawówki projekt realizowali pod czujnym okiem: Małgorzaty Hanczewskiej, Beaty Maciaszek, Edyty Kaczmarek – Krystkowiak oraz Anny Płóciennik.

E. Kaczmarek-Krystkowiak / wladyslawow.pl

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
Podobne artykuły
Rekordowy Finał WOŚP w Malanowie. Mieszkańcy...

Rekordowy Finał WOŚP w Malanowie. Mieszkańcy znów pokazali siłę...

z wczoraj
Liczyła się każda minuta. Policjanci z Turku...

Liczyła się każda minuta. Policjanci z Turku pomogli 38-letniemu...

z wczoraj
Turek: Mniej narodzin, więcej ślubów. Urząd...

Turek: Mniej narodzin, więcej ślubów. Urząd Stanu Cywilnego...

z wczoraj
Koncert Zimowy w Russocicach. Wspólne...

Koncert Zimowy w Russocicach. Wspólne śpiewanie i wsparcie dla WOŚP

z wczoraj
Turek z rekordową zbiórką na WOŚP. 34....

Turek z rekordową zbiórką na WOŚP. 34. finał pełen atrakcji i...

z wczoraj
Magiczny początek studniówki Zespołu Szkół...

Magiczny początek studniówki Zespołu Szkół Technicznych w Turku....

25 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama