piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Radni nie skąpią sołtysom

Gm. Turek: Radni nie skąpią sołtysom
 

Fundusz sołecki to możliwość wyodrębnienia z budżetów gmin środków dla poszczególnych wsi, z której to opcji korzystają co niektóre samorządy. Na tego typu działania będą mogli sobie pozwolić również sołtysi z gminy Turek, gdyż zdecydowali tak radni podczas zeszłotygodniowej sesji.

Rady gmin do dnia 31 marca, poprzedzającego nadchodzący rok budżetowy, muszą zadecydować, czy wydzielić z puli gminnych pieniędzy fundusze na tego typu dofinansowania. Dlatego też w porządku obrad XVIII Sesji Rady Gminy Turek znalazł się punkt, dotyczący wyrażenia zgody na wyodrębnienie środków stanowiących fundusz sołecki. Kwestia ta nie wzbudziła szczególnych wątpliwości. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie.

reklama

Podobnych możliwości, co sołtysi z gminy Turek nie mają ich koledzy z Tuliszkowa. Tamtejsi samorządowcy usłyszeli podczas ostatniej sesji, iż ze względu na możliwości ekonomiczne gminy i jej dochody, fundusz sołecki byłby niekorzystnym rozdrobnieniem środków. Wspomniany fundusz funkcjonuje min. w gminie Malanów. Tam na rok 2012 przewidziano podział na wszystkie sołectwa kwoty 263 180 zł. Środki te przeznaczane są na takie działania, jak np. remonty strażnic OSP, świetlic, organizacje imprez integracyjnych, inwestycje w oświetlenie drogowe itp.

AW

Podobne artykuły

Wymiana oświetlenia ulicznego na terenie Turku....

Wymiana oświetlenia ulicznego na terenie Turku....

5 sierp.
Malanów: Sołtyski powiedziały sobie do słuchu....

Malanów: Sołtyski powiedziały sobie do słuchu....

03-08-2018
Dyskutowali o prawie łowieckim i

Dyskutowali o prawie łowieckim i "boksowaniu się"...

12-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama