czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Otworzyli serca dla Zuzi i Wiktora

Otworzyli serca dla Zuzi i Wiktora
 

Radość, śmiech i pozytywna energia wypełniły w niedzielne popołudnie mury strażnicy OSP w Malanowie. Odbył się tam koncert charytatywny, z którego całkowity dochód przekazany został rodzicom dwójki wymagających pomocy dzieci. Szczodrość ludzi dobrej woli pozwoliła ogółem na zebranie kwoty przekraczającej 6,5 tysiąca złotych.

Akcja pozyskania środków finansowych w celu wsparcia leczenia i rehabilitacji Zuzi Królikowskiej i Wiktora Bergandy zmobilizowała do działania wiele osób. W dniu 22 kwietnia około dwudziestu wolontariuszy -zbierających pieniądze na ten szczytny cel - można było spotykać już we wczesnych godzinach rannych na terenie Malanowa. Koncert będący kulminacją szeregu starań rozpoczął się o godz. 15:00. Przed tłumnie przybyłymi na to wydarzenie gośćmi zaprezentowali się w występach wokalnych i tanecznych uczniowie szkół z terenu gminy Malanów. Na scenie pojawili się także członkowie zespołów Jarzębinki, Tradycja i Akord oraz wykonawcy ze Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego Wsi Czachulec. Ten zestaw lokalnych artystów był gwarantem dobrej zabawy.

reklama

Swoją ofiarność osoby zebrane w sali OSP okazać mogły na różne sposoby. W czasie koncertu odbyły się między innymi konkurs-loteria i zbiórka do puszek, a do portfela można było sięgnąć także w czasie licytacji. Niemający „węża w kieszeni” mogli wrócić do domu np. z wielkimi pluszowymi serduchami, obrazami, ręcznie wykonanymi ozdobami, a nawet autografem Roberta Kubicy. Szczególnym powodzeniem cieszyły się torty. Najpierw dwa apetyczne ciasta wylicytowali malanowscy księża, po 100 złotych za każdy wypiek. Jak się jednak okazało, władza świecka przebiła hojnością stronę kościelną - za kolejny tort okrągłą kwotę 500 złotych zapłacił sam wójt Krzeszewski. Wszystkimi wylicytowanymi specjałami posiliła się wspólnie malanowska publiczność.

W czasie całodziennej akcji łącznie udało się zebrać kwotę 6 592 zł. Pieniądze - podzielone na dwie równe połowy - trafiły do rodzin Zuzi Królikowskiej i Wiktora Bergandy. Organizatorami przedsięwzięcia były Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie i Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie, przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomocna Dłoń”.

AW

Podobne artykuły

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w...

Walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzewie

27 lt.
OSP Turek Roczne podsumowanie strażaków

OSP Turek Roczne podsumowanie strażaków

11-03-2019
Turek: O komunikacji podmiejskiej z...

Turek: O komunikacji podmiejskiej z mieszkańcami ul....

16-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama