niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Podziwiali maszyny, kupowali rośliny

Podziwiali maszyny, kupowali rośliny
 

Choć miniona niedziela skąpiąc słońca straszyła deszczem, to na szczęście pasjonaci rolnictwa czy ogrodnictwa nie są „z cukru”. Aura nie zniechęciła mieszkańcom powiatu tureckiego i okolic, którzy tłumnie pojawili się w Kaczkach Średnich, by odwiedzić Wystawę Rolniczo-Ogrodniczą "Edukacja i Zabawa".

Temu wydarzeniu – organizowanemu przez Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego – towarzyszył także Majowy Festyn Rodzinny. Trzeba przyznać, iż faktycznie niedzielna impreza plenerowa w gminie Turek gwarantowała zestaw atrakcji dla całej familii. Nie dało się ukryć, że panowie największym zainteresowaniem obdarzyli sprzęt i maszyny, podglądając rozmaite nowinki techniczne. Jako że podturkowska szkoła współpracuje z kilkoma firmami branży rolnej, w czasie niedzielnego wydarzenia było na czym zawiesić oko. Na osobach mniej obeznanych z współczesnymi narzędziami pracy rolnika duże wrażenie musiał robić np. zaprezentowany kombajn, jak również majestatyczny i nowoczesny traktor Case IH Magnum z silnikiem o niebagatelnej mocy 370 KM. 

reklama

Osoby, które w mniejszym stopniu pasjonuje ciężki sprzęt, mogły obcować z pięknymi roślinami. W czasie Wystawy Rolniczo-Ogrodniczej nic nie stało na przeszkodzie temu, by nie tylko rozmaite okazy flory podziwiać, ale także je nabyć. Goście imprezy chętnie opuszczali więc teren Zespołu Szkół Rolniczych z rożnego rodzaju roślinami ozdobnymi i krzewami, jak i ich sadzonkami. Gdy mamy buszowały pomiędzy kwiatami, dzieci mogły np. pod okiem taty wybrać się na dmuchaną zjeżdżalnię czy zasiąść za kierownicą pojazdu Case IH Go Cart, stanowiącego dla najmłodszych namiastkę traktora.

Lepiej jest kalorie zyskiwać czy tracić? – przed takim dylematem gości wydarzenia postawili jego Organizatorzy. Zwolennicy pierwszego z rozwiązań skosztować mogli przygotowanych przez uczniów ZSR CKP smakołyków. Osoby stawiające na ruch miały szansę spróbować swoich sił w typowo rolniczej wersji zawodów  Strong Man, czy – na szczęście drużynowo – chwycić za linę, w celu przeciągnięcia kilkutonowego traktora. Atrakcje taneczno-wokalne zagwarantowywały występy młodzieży  z terenu gminy Turek.

Wystawie Rolniczo-Ogrodniczej "Edukacja i Zabawa" i Majowemu Festynowi Rodzinnemu towarzyszyły także inne imprezy. Jednym z takich przedsięwzięć był Turniej Piłki Nożnej przeprowadzony na przyszkolnym „Orliku”, o którym więcej można przeczytać TUTAJ.

reklama

AW

Podobne artykuły

Już w czwartek pobiegnij w Biegu Turku - Cursus...

Już w czwartek pobiegnij w Biegu Turku - Cursus...

14-08-2019
Powitali Lato na Osiedlu Wyzwolenia

Powitali Lato na Osiedlu Wyzwolenia

16-06-2019
Os. Młodych: Przyjdź na festyn na zakończenie...

Os. Młodych: Przyjdź na festyn na zakończenie wakacji

28-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama