niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Wójt Mikołajczyk z absolutorium

Gm. Turek: Wójt Mikołajczyk z absolutorium - Fot. A. Wszędybył
Fot. A. Wszędybył 

Koniec czerwca przyniósł ze sobą ostatnie przed wakacjami, ale jakże ważne sesje we wszystkich samorządach. Nie inaczej było w gminie Turek, gdzie w miniony piątek radni niejednogłośnie wyrazili aprobatę dla wykonania zeszłorocznego budżetu.

W tajniki realizacji budżetu za rok 2011 wprowadziła radnych skarbnik gminy. Ci usłyszeli np. że dochody zrealizowane wyniosły ok. 22 mln 227 tysięcy złotych, a zrealizowane wydatki 21 mln 571 tys. zł. Samorządowcy mieli okazję zapoznać się z sprawozdaniem z wykonania budżetu oraz opiniami komisji, funkcjonujących przy Radzie gminy. Wszystkie komisje postulowały przyznanie absolutorium, korzystne dla wójta wnioski wypracowała także Regionalna Izba Obrachunkowa.

reklama

W dalszej części obrad przyszedł czas na dyskusję. Tym razem radni nie byli jednak szczególnie rozmowni, choć głos zabrał samorządowy „weteran” - Lucjan Filipiak, który sam stwierdził, że byłby chory, gdyby nie powiedział kilku zdań. - Będzie głosowanie. Ja się wstrzymuję dlatego, że wójt robi, ale mało jeszcze. Dużo w tej chwili mamy w gminie haseł, projektów, tylko czy to wszystko wykonamy? (...) No ale radnych jest oprócz mnie 14, będą działać jeszcze 2 lata i parę dni. Może ta gmina zabłyśnie... - mówił radny Filipiak. Nikt oprócz samorządowca z Obrzębina nie zdecydował się na zabranie głosu w dyskusji nad wykonaniem budżetu.

Pomimo kilku cierpkich słów ze strony jednego z radnych, wójt gminy Turek miał w piątek powody do zadowolenia. 10 głosów „za” i 5 wstrzymujących wystarczyło, by Karol Mikołajczyk mógł cieszyć się z uzyskania absolutorium za 2011 rok.

AW

Podobne artykuły

Ponad pół tysiąca zaszczepionych w mobilnych...

Ponad pół tysiąca zaszczepionych w mobilnych...

2 sierp.
Procesje tylko wokół kościołów. Boże Ciało 3...

Procesje tylko wokół kościołów. Boże Ciało 3 czerwca...

28 maj.
Wideo: Pożar budynku mieszkalnego w Obrzębinie....

Wideo: Pożar budynku mieszkalnego w Obrzębinie. W...

11-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama