czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kuchnia jarska na festynie w Porożu

Kuchnia jarska na festynie w Porożu - Miłaczewek
Miłaczewek 

Każdy kocha własną kuchnię, uważa ją za najlepszą i woli od kuchni innych narodów. Mieszkańcy gminy Malanów i goście przybyli na Festyn Rodzinny do Poroża mogli przekonać o smakowitości lokalnej kuchni i skosztować potraw biorących udział w konkursie kulinarnym Nasze Jadło. W szranki tegorocznego, piątego konkursu stanęło 6 sołectw: Czachulec St., Grąbków, Miłaczew, Miłaczewek, Kotwasice i Poroże, a ich przedstawiciele mieli za zadanie przygotować po dwa konkursowe dania wywodzące się z kuchni jarskiej.

Wśród serwowanych podczas konkursu dań znalazły się między innymi: zupa wiśniowa, krokiety, kotlety z kapusty i żółtego sera, zapiekanka warzywna, sałatki warzywne i owocowe, bób w śmietanie, knedle ze śliwkami, kalafiory, ciasto marchewkowe i ciasto kruche z owocami.

reklama

Konkursowe dania były oceniane przez jury powołane przez organizatora - Centrum Kultury i Sztuki oraz zgromadzoną publiczność. Jury w składzie: Marzanna Szczap – przewodnicząca oraz członkowie: Anna Kłodawska, Ireneusz Augustyniak, Artur Nowicki dokonało degustacji 12 potraw biorąc pod uwagę ich smak, oryginalność i estetykę podania.

Wybór najlepszych dań okazał się niezwykle trudny, każda z potraw była wyjątkowa i charakteryzowała się niepowtarzalnym smakiem i estetyką podania.

Stoiska ze specjałami były też tłumnie oblegane przez uczestników festynu, którzy z niekłamanym smakiem degustowali przygotowane dania, aby później wytypować najwyżej ocenioną potrawę.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
• Nagrodę główną zdobyło sołectwo Kotwasice serwując kotlety z kapustą i żółtym serem oraz zapiekankę warzywną.
• Pozostałym sołectwom przyznano 5 równorzędnych wyróżnień.
W rankingu publiczności szczególne uznanie zdobyły potrawy przygotowane przez sołectwa Kotwasice i Poroże, ale bezkonkurencyjne zwycięstwo odniosły przedstawicielki Poroża.

reklama

Centrum Kultury i Sztuki składa serdeczne podziękowania organizatorom festynu za gościnność i pomoc w realizacji konkursu, dziękuje też fundatorom nagród firmie Sun Garden i Urzędowi Gminy Malanów. Pod adresem sołectw biorących udział w konkursie kierujemy gratulacje i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.

 

Miłaczew2
Grąbków3
Czachulec Stary4
Kotwasice5
Poroże6
Fot. A. Wszędybył7
Fot. A. Wszędybył8
Fot. A. Wszędybył9
Fot. A. Wszędybył10
Fot. A. Wszędybył11

Podobne artykuły

Przykona najzamożniejszą gminą w powiecie tureckim

Przykona najzamożniejszą gminą w powiecie tureckim

11 sierp.
Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w...

Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w firmie...

19 lip.
Liceum utrzymało srebrna tarczę, technikum...

Liceum utrzymało srebrna tarczę, technikum zyskało...

12 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama