piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

17°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Ogólnopolskie sukcesy MDP Głuchów i Żdżary

Ogólnopolskie sukcesy MDP Głuchów i Żdżary - Źródło: facebook.com/mdp.zdzary
Źródło: facebook.com/mdp.zdzary 

Nie od dziś wiadomo, że pasjonaci pożarnictwa z terenu gminy Kawęczyn wieńczą zawody z wynikami, o których wiele lokalnych konkurentów może tylko pomarzyć, ale miniony weekend pokazał, że i w skali kraju mało kto może się równać z tymi drużynami. Dobitnie udowodniły to Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF, podczas których na podiach w swych kategoriach stanęły dziewczęta z MDP Żdżary i chłopcy z MDP Głuchów.

Może i nie jest nam dane np. śledzić poczynania miejscowych piłkarzy w czasie zmagań w wysokich klasach rozgrywkowych, może i Turek omijają poważne imprezy, kierując się wprost na Uniejów, jednak na szczęście honor podturkowskich miejscowości bronią swą formą chociażby Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze sprawiając, że ich przeciwnicy mogą jedynie zwiesić nos na kwintę, a o powiecie tureckim jest w pewnych kręgach głośno w całym kraju. Ta jakże niespotykana lokalnie sztuka bycia w czymś „naj” udała się podczas zawodów, które odbyły się w dniach  31.08-02.09 na  Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. W zmaganiach wzięło udział łącznie 38 drużyn, a województwo wielkopolskie podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF reprezentowały 2 drużyny z Gminy Kawęczyn, czyniąc to z doskonałym skutkiem. Chłopcy nie mieli sobie równych, więc odnieśli ostatecznie triumf, ale i dziewczyny nie mają się czego wstydzić, gdyż zakończyły bój na doskonałym III miejscu.

reklama

Najlepsze „trójki” Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - Opole 2012:

Klasyfikacja generalna MDP dziewcząt:
1. MDP Smyków (woj. świętokrzyskie) - łączny wynik 1053 pkt.
2. MDP Świbie (woj. śląskie)  - łączny wynik 1052 pkt.
3. MDP Żdżary (woj. wielkopolskie) - łączny wynik 1051 pkt.

Klasyfikacja generalna MDP chłopców:
1. MDP Głuchów (woj. wielkopolskie) - łączny wynik 1067 pkt.
2. MDP Głuchów (woj. łódzkie)  - łączny wynik 1062 pkt.
3. MDP Błeszno (woj. śląskie)  - łączny wynik 1061 pkt.

reklama

Sukcesy młodzieży z gminy Kawęczyn mają swoje – zapewne przyjemne i prestiżowe – konsekwencje. Wywalczenie złota zapewniło chłopcom awans na Olimpiadę Pożarniczą we Francji która odbędzie się w 2013 roku, z kolei dziewczyny zdobywając „brąz” zagwarantowały sobie udział w kolejnych Mistrzostwach Polski, jako obrońcy podium.

Opracował:AW
Źródło: MDP Żdżary / www.straz.gov.pl
Zdjęcia dzięki uprzejmości MDP Żdżary

Podobne artykuły

Tor przeszkód dla Młodzieżowych Drużyn...

Tor przeszkód dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych...

28 maj.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Turek...

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Turek...

28-10-2020
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OGNIKI -...

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OGNIKI - pierwsze...

21-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama