poniedziałek 17 maja 2021

Brunony, Sławomira, Wery

8°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Bandyta potrzebny na świetlicy?

Gm. Turek: Bandyta potrzebny na świetlicy?
 

Czy alkohol i automat do gry są niezbędne do tego, by powodzeniem wśród społeczności Turkowic cieszyła się wiejska świetlica? Kto wie, przynajmniej taką właśnie karkołomną tezę przedstawił w czasie sporu z wójtem jeden z radnych podczas XXVI Sesji Rady Gminy Turek.

W dyskusję z Karolem Mikołajczykiem wdał się Zdzisław Światłowski. Samorządowiec postulował potrzebę utworzenia na terenie Turkowic obiektu sportowego. Radny wskazał, że teren pod inwestycję jak najbardziej znalazłby się: – Mówi się, że jest za mało placu. No ale jest tam lasek. Można by go wyciąć i sądzę, że to wielofunkcyjne boisko weszłoby. Jeżeli robimy przy jednej szkole „Orlik” i boisko wielofunkcyjne, a przy drugiej szkole nie robimy z tego typu prac nic, to dziwne się to wydaje. Jeżeli już, to zróbmy wszędzie – mówił radny. – Nie jesteśmy w stanie zrobić wszędzie – odpowiedział radnemu wójt Mikołajczyk.

reklama

Zdzisław Światłowski nie dawał jednak za wygraną i podczas XXVI Sesji Rady Gminy Turek dalej mówił o tym, że jego zdaniem w jednych miejscowościach robi się wiele inwestycji, a inne są pomijane: –  Dlaczego w jednym miejscu robimy i „Orlik” i boisko wielofunkcyjne? To było zrobić, podzielić. Pomysły samorządowca w zarodku tłumił wójt: – W ramach „Orlika” jest boisko wielofunkcyjne, pan to rozumie? To jest jedno zadanie, niepodzielne. Na tej dość prostej wymianie kilku zdań dyskusja się jednak nie skończyła. – To jeszcze inaczej. Świetlica w Turkowicach... No chciałbym wierzyć, że będzie ona wykorzystana i tak jak już mówiłem kiedyś, ma szansę zaistnieć, ale muszą być dwa warunki spełnione. Jednoręki bandyta i piwo darmo – stwierdził Zdzisław Światłowski

Słowa radnego wywołały natychmiastową reakcję wójta. Karol Mikołajczyk upomniał samorządowca, by ten nie obrażał takimi wypowiedziami mieszkańców Turkowic. – Nie, nie obrażam. Może to wójt odbierać, jak chce. To jest dla mnie nie ważne. Czy nie ważniejsze byłoby to boisko niż ta świetlica? Tak mi się wydaje. Być może jestem w błędzie – zakończył wymianę zdań Zdzisław Światłowski.

AW

Podobne artykuły

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

2 maj.
Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

Listy do redakcji: Pieniądze, które należą się...

27 kw.
Gmina Kawęczyn poszukuje kolejnych terenów...

Gmina Kawęczyn poszukuje kolejnych terenów...

5 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama