czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Tuliszków: Oczyszczalnia jak nowa

Tuliszków: Oczyszczalnia jak nowa
 

Reaktory SBR, zbiorniki i silosy, przepompownie – całą tę nowoczesną infrastrukturę mogli podziwiać w mroźne wtorkowe popołudnie w Tuliszkowie uczestnicy oddania do użytku tamtejszej, poddanej modernizacji, oczyszczalni ścieków.

Choć aura w dniu 11 grudnia zdecydowanie nie zachęcała do spacerów, to jednak na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Gromadzkiej pojawiło się wielu gości. Efekty prac modernizacyjnych przybyli podziwiać przedstawiciele władz gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich, tuliszkowscy radni i sołtysi, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, a także reprezentanci wielu innych instytucji. Oddanie do użytku odnowionych obiektów nie mogło obyć się bez tradycyjnego przecięcia szarfy. Dokonali tego: radny Sejmiku woj. wielkopolskiego - Maciej Dąbrowski, Barbara Kondratowicz – właścicielka przedsiębiorstwa P.P.H.U „Automatyk” czyli głównego wykonawcy prac, burmistrz Tuliszkowa – Grzegorz Ciesielski oraz Ryszard Storożyński – kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tuliszkowie.

reklama

Gwoli przypomnienia – oczyszczalnia ścieków w Tuliszkowie rozpoczęła swą działalność w 1997r. a w 2000r. przeszła pewną modernizację (zmiana systemu napowietrzania itp.). Z biegiem lat miejsce to wymagało jednak przeprowadzenia kolejnych inwestycji. Tak oto – jak wskazuje Urząd Gminy i Miasta Tuliszków – w 2010r. powstał wniosek, dotyczący rozbudowy oczyszczalni. W październiku 2010r. w Urzędzie Marszałkowskim województwa wielkopolskiego podpisano umowę na dofinansowanie projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, a w maju 2011r. ogłoszono przetarg na wykonanie stosownych prac. W ramach działania w dwóch reaktorach biologicznych zastosowano nowoczesne turbiny napowietrzające, zmieniono układ placów i dróg w obrębie obiektu, oczyszczalnia wzbogaciła się np. o energooszczędną prasę do odwadniania osadu, a w dyspozytorni pojawił się centralny układ sterowniczy z wizualizacją i rejestracją danych procesu oczyszczania ścieków.

Jak informuje  Urząd Gminy i Miasta Tuliszków, całkowity koszt projektu to 5 116 659,26 zł, w tym 1 986 930,00zł pozyskano ze środków PROW.

AW

Podobne artykuły

Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył...

Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył rezygnację

10 sierp.
Sołeckie wybory w gminie Malanów

Sołeckie wybory w gminie Malanów

16-05-2019
VIII Zjazd Gminnego Koła Wielkopolskiego...

VIII Zjazd Gminnego Koła Wielkopolskiego...

09-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama