Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Królowie konno przemierzali Tuliszków

Królowie konno przemierzali Tuliszków
 

W niedzielę 6 stycznia setki tuliszkowian zdecydowały przyłączyć się do przemarszu orszaku Trzech Króli. Wydarzenie wzbudziło nie lada zainteresowanie, gdyż na końskie grzbiety wsiedli – odziani w korony i odpowiednie szaty – najważniejsi miejscowi samorządowcy oraz ks. proboszcz Nowak. 

W tym roku mieszkańcy Tuliszkowa zdecydowanie nie mogli narzekać na brak świątecznych atrakcji. Wspólne kolędowanie i modlitwa, smakowanie specjałów kuchni polskiej oraz wizyta brodatego świętego – to wszystko działo się w niedzielny wieczór 16 grudnia w tymże mieście, podczas zorganizowanego już po raz piąty spotkania wigilijnego. Prawdziwą gratką – i to nie tylko dla dzieci – było pojawienie się Mikołaja, który przybył na koniu i przywiózł ze sobą słodkie podarki. Równie interesującą oprawę zyskało po raz pierwszy święto Trzech Króli.

reklama

Tuliszkowianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości zawitali w niedzielny wieczór do tamtejszego kościoła parafialnego p.w. św. Wita, gdzie odprawiona została Msza Święta, a w czasie koncertu kolęd swe umiejętności wokalne zaprezentowały przedszkolaki, a nieco później wystąpili również członkowie zespołu Vocalis. O godz. 17:00 uczestnicy wydarzenia opuścili mury świątyni, by wziąć udział w przemarszu orszaku Trzech Króli, który zmierzał w kierunku budynku MGOK.

W mędrców wcieliły się rzeczywiście trzy kluczowe dla tuliszkowskiej społeczności postaci. W szaty przyodziali się burmistrz Grzegorz Ciesielski, przewodniczący Rady Miejskiej - Tomasz Maćkowski oraz dziekan dekanatu tuliszkowskiego - ks. prałat Stanisław Nowak. Panowie na grzbietach koni udali się na plac przy MGOK, gdzie w czasie złożenia pokłonu przekazali świętej rodzinie – oczywiście symbolicznie – mirrę, kadzidło i złoto. W chwilę potem w niebo poszybowały lampiony, a amatorzy słodkości zostali obdarowani cukierkami.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Podobne artykuły

Głosili cuda i pokłonili się Dzieciątku Jezus....

Głosili cuda i pokłonili się Dzieciątku Jezus....

6 st.
Eucharystia Młodych już w najbliższy piątek w...

Eucharystia Młodych już w najbliższy piątek w...

16-11-2021
Rok szkolny i akademicki powoli odchodzi, za to...

Rok szkolny i akademicki powoli odchodzi, za to...

15-06-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama