piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Wsparli Tobiasza i WOŚP

Władysławów: Wsparli Tobiasza i WOŚP
 

W minioną niedzielę w całym kraju trwało „granie” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działanie to nie ominęło Władysławowa, gdzie odbył się również Koncert Noworoczny, mający na celu udzielenie pomocy młodemu mieszkańcowi Skarbek.

Wydarzenie gościły mury Domu Parafialnego im. ks. Grzegorza Domańskiego w Russocicach. W jego progach przed godziną 18:00 zaczęli pojawiać się ci mieszkańcy Władysławowa i okolic, którym nie jest obojętny los osób potrzebujących wsparcia. W tym roku cały dochód uzyskany podczas Koncertu Noworocznego miał zostać przekazany rodzinie Tobiasza Karbowego. Chętni mogli wesprzeć ten szczytny cel biorąc udział w licytacjach. W ich trakcie można było zakupić przedmioty o stricte praktycznym zastosowaniu (sztućce, komplety filiżanek, wiertarkę itp.), jak również te o nieco innym charakterze, ot chociażby obraz prezentujący kościół parafialny p.w. Narodzenia Matki Boskiej w Wyszynie. Z kolei amatorzy słodkości mogli skusić się na nabycie tortów.

reklama

Osoby zasiadające na widowni miały czas na zastanowienie i przeliczenie zawartości portfela, gdyż czas uczestnikom imprezy umilali swymi występami młodzi wokaliści, wykonujący głównie kolędy i pastorałki. Swe umiejętności zaprezentowali nie tylko soliści, ale również większe grupy, np. uzdolnione dziewczyny z zespołu Volume i Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Jej muzycy zagrali pod gołym niebem, a tuż po ich występie widzowie Koncertu Noworocznego mogli obserwować pokaz sztucznych ogni, wieńczący wydarzenie. W niedzielny wieczór rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny na wykonanie szopki bożonarodzeniowej.

Podczas Koncertu Noworocznego udało się zebrać środki w wysokości 1480 zł, które wesprą leczenie i rehabilitację Tobiasza Karbowego. W niedzielę na terenie gminy Władysławów do puszek wolontariuszy trafiło także 4 622 zł, która to kwota zasili konto fundacji Jurka Owsiaka.

AW

Podobne artykuły

Konkurs plastyczny w UKS Judo Tuliszków

Konkurs plastyczny w UKS Judo Tuliszków

30-10-2020

"Czas spokoju, czas radości, czas nadziei i...

01-01-2020
To był koncert pełen świątecznej magii!

To był koncert pełen świątecznej magii!

15-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama