piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Harcersko-zuchowa „Noc z baśniami”

Harcersko-zuchowa „Noc z baśniami”
 

Tradycją naszej szkoły w okresie ferii zimowych jest organizowanie „Wieczoru z baśniami”. Tego roku powróciliśmy do praktykowanej sprzed laty , cieszącej się dużą popularnością „Nocy z baśniami”. Impreza nocna różniła się jednak od swych poprzedniczek , bowiem skupiła całą brać zuchową i harcerską.

Nocna zbiórka rozpoczęła się apelem organizacyjnym, podpisaniem regulaminu i przedstawieniem szczegółowego harmonogramu pobytu. Następnie wszyscy uczestnicy po rozlokowaniu i zakwaterowaniu, udali się do realizacji wyznaczonych im zadań. Harcerze przygotowywali posiłek wieczorny dla wszystkich , natomiast zuchy w ramach swoich szóstek przygotowywały projekt lalki w ramach edukacji globalnej „Wszystkie kolory świata” realizowanej już po raz drugi w naszej szkole. Po spożyciu kolacji nadszedł czas na najważniejsze wydarzenie tego wieczoru- Przyrzeczenie Harcerskie , które złożyło ośmiu harcerzy przygotowujących się do tego od września. Szczególnym wydarzeniem dla wszystkich była wizyta przybyłych gości na tę część uroczystości w osobach:

reklama

Komendantki Hufca ZHP Turek - dh Emilii Nowald, Z-cy Komendanta Hufca ZHP Turek - dh.Franciszka Pyziaka,  oraz wieloletniego działacza ZHP w naszym regionie - dh Waldemara Feliniaka. Obecność gości wprowadziła wszystkich w uroczysty, podniosły nastrój , co szczególne wrażenie zrobiło na dość licznej grupie nowych zuchów. Po wspólnych śpiewach i pląsach przy ognisku z udziałem harcerek z Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie przybyłych pod opieką dh Magdaleny Wysockiej, nadszedł czas na nocną dyskotekę, konkursy i zabawy. Po północy harcerze udali się do czytelni na film edukacyjny, natomiast zuchy słuchały na dobranoc bajek. Po krótkim nocnym odpoczynku , po porannej toalecie i śniadaniu, odbył się apel poranny w pełnym umundurowaniu, podsumowanie pobytu, pożegnanie i rozejście się do domów na „zasłużony odpoczynek”. Nad całością nocnego pobytu czuwały:

dh Jolanta Zając
dh Małgorzata Karska
dh Dorota Zasada
dh Alicja Kaszyńska
dh Katarzyna Piekarska
dh Iwona Kasprzak

Materiał prasowy Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie

Więcej na stronie: www.spwladyslawow.pl
 

reklama
2
3
4
5
7
8

Podobne artykuły

Patriotyczny apel w Specjalnym Ośrodku...

Patriotyczny apel w Specjalnym Ośrodku...

5 maj.
Ponad tysiąc interwencji strażaków w 2021 roku....

Ponad tysiąc interwencji strażaków w 2021 roku. To i...

10 st.
Trzy dni szczepień bez konieczności...

Trzy dni szczepień bez konieczności rejestracji....

05-07-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama