wtorek 10 grudnia 2019

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Błotny problem w Mikulicach

Błotny problem w Mikulicach
 

Kiepski stan polskich dróg jest nieustannie bolączką kierowców, ale podczas zimowych roztopów w wielu miejscach sytuacja z trudnej zmienia się w dramatycznie ciężką. W sprawie tego, że w błotnych topielach grzęzną niektórzy mieszkańcy Mikulic w gminie Dobra, alarmuje jedna z naszych Czytelniczek.

Nie da się ukryć, że kwestia tras przypominających bardziej odcinki specjalne offroadowych rajdów, niż drogi, poruszyła mieszkańców Turku i powiatu tureckiego. Świadczy o tym chociażby mail, który otrzymaliśmy od pewnej mieszkanki Mikulic. Nasza Czytelniczka postanowiła zaprezentować nam swoją drogę do domu. Jak się okazuje, kobieta nie może nawet dojechać do własnego podwórka, więc zmuszona jest pozostawiać auto u sąsiada. Zdaniem naszej Czytelniczki, problemem jest również kwestia odśnieżania.

reklama

Tak jest od kilku lat. Tak się nie da mieszkać. Gmina nic nie robi, mimo próśb naszych i sąsiadów. Jest to droga gminna, a nie ma żadnego zainteresowania z gminy strony, nawet szans nie ma, żeby wjechało tu pogotowie czy straż pożarna. Z chorymi dziećmi do lekarza musimy dojść do sąsiada do auta, żeby gdziekolwiek z problemem wyjechać. Chodzą dzieci na autobus do szkoły także na nogach. To jest skandal” - czytamy w liście, który trafił na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową.

Zdjęcia jednej z mikulickich dróg, nadesłane przez naszą Czytelniczkę, prezentujemy poniżej.

AW

Podobne artykuły

Gm. Kawęczyn: Zakończono przebudowę drogi w...

Gm. Kawęczyn: Zakończono przebudowę drogi w Kowalach...

30 paźd.
Umowa podpisana. Wkrótce przebudowa drogi Dobra...

Umowa podpisana. Wkrótce przebudowa drogi Dobra -...

2 paźd.
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki...

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki OSP...

22 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama