niedziela 16 maja 2021

Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

16°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Co z podstawówką w Chylinie!?

Co z podstawówką w Chylinie!?
 

Mniej więcej z takim dramatycznym apelem, dotyczącym konieczności uzyskania jasnych deklaracji, zwrócił się w piątek do radnych gminy Władysławów sołtys z Chylina. – Ja nie wiem, co ludziom powiedzieć! – mówił Andrzej Maciaszek.

Jak wiadomo osobom śledzącym wydarzenia w gminie Władysławów, nad kilkoma tamtejszymi szkołami pojawiło się widmo przekształceń, likwidacji klas itp. Milczenie radnych w tej sprawie w czasie XXIX sesji zirytowało sołtysa z Chylina. – Mamy luty. Do końca lutego trzeba dać odpowiedź, czy klasy IV-VI zamkniemy. Ja zaraz panu wójtowi coś powiem. Dostaniemy teraz nakazy i sołtysi będą to roznosili. (…) Gdzie pójdę do każdego mieszkania, to zaraz będzie taka rozmowa: „Sołtys! Co ze szkołą w Chylinie?”. Ja nie wiem, co ludziom powiedzieć! Nie wiem. Myślałem, że dzisiaj, na tej sesji, będzie podjęta decyzja.

reklama

Andrzej Maciaszek mówił wprost o tym, że cała sprawa wywoła kłótnie, więc miał dla  samorządowców konkretną radę: – Ja nie wiem, kto podejmuje takie decyzje. Czy pan wójt, czy pan przewodniczący ze swoją Radą? Nie wiem, o co tu chodzi. Panowie - pogódźcie się, podejmijcie decyzje. (…) Co mam tym rodzicom powiedzieć? Proszę was bardzo, nie kłóćcie się! (…) Wiem, że chodzi o pieniążki. Tak nie wolno, nie wolno. Chodzi przecież o dzieci!

To jest cała skomplikowana procedura przekształcania szkół. Na pewno jakieś decyzje będą w lutym podjęte, ale w lutym czyli jeszcze za jakiś czas – odpowiadał sołtysowi wiceprzewodniczący Rady Gminy - Ryszard Wypych.

AW

Podobne artykuły

Zmarł Józef Mikosik - sołtys, samorządowiec i...

Zmarł Józef Mikosik - sołtys, samorządowiec i...

26-08-2020
Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył...

Wieloletni sołtys Skarżyna-Kolonii złożył rezygnację

10-08-2020
Sołeckie wybory w gminie Malanów

Sołeckie wybory w gminie Malanów

16-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama