piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Roztańczony Kopciuszek w ZSR CKP

Roztańczony Kopciuszek w ZSR CKP
 

Jeśli chce się coś osiągnąć, to warto zamiast biernego oczekiwania na „mannę z nieba” ruszyć głową i zakasać rękawy. Wiedzą o tym doskonale uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Młodzież przygotowała występ, dzięki któremu zademonstrowała swoje talenty, zapewniła rozrywkę znajomym oraz dzieciom z pobliskiej podstawówki, a także zgromadziła nieco „grosza” na pewien cel.

W ZSR CKP w Kaczkach Średnich funkcjonuje szkolny zespół fitness, który tworzą przedstawicielki piękniejszej części społeczność tejże placówki. Jako że ambitnym dziewczętom przydałyby się środki finansowe na zakup kostiumów, w głowach młodych ludzi zrodził się interesujący pomysł. Było nim wystawienie „Kopciuszka”, a właściwie uwspółcześnionej wersji tejże historii. Wspomniane uczennice wsparło kilka koleżanek oraz paru kolegów, a młodzież na przygotowanie wyjątkowego występu poświęciła około 1,5 miesiąca. Ów czas był potrzebny na napisanie scenariusza, przygotowanie scenografii, układów choreograficznych, dokonanie wyboru muzyki itd.

reklama

Efekt tych działań można było zobaczyć – kilkakrotnie zresztą – w dniu 26 lutego. We wtorek w auli ZSR CKP pojawili się nauczyciele, członkowie Rady Rodziców, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich, a także – co oczywiste – koledzy i koleżanki występujących. Zainteresowani przedsięwzięciem uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych zakupili wcześniej (za symboliczne 3 zł) bilety na wspomniane wydarzenie. Uzyskane właśnie w ten sposób pieniądze spożytkowane zostaną przez na zakup nowych kostiumów dla szkolnego zespołu fitness. W ten oto sposób młodzież udowodniła, że nie tylko nie boi się pojawić na szkolnej scenie, ale nie obce są jej także rozmaite formy przedsiębiorczości.

Jeśli ktoś z „hejterów” spodziewał się sztampowego występu i banalnego powielania schematów, to musiał się srogo zawieść. Twórcy „Roztańczonej historii Kopciuszka” czerpali pełnymi garściami ze znanej opowiastki, ale do przygotowania przedstawienia podeszli w sposób twórczy. Tak więc oto wieść o wielkiej imprezie - która zainteresowała macochę i siostry głównej bohaterki - pojawiła się nawet na facebooku, Kopciuszek udał się na ów bal zwyczajną taksówka, z kolei zakochany w dziewczynie młodzieniec szukał jej z pantofelkiem w ręku po całej Gminie Turek.

Walorem występu była solidna dawka humoru i absolutny brak scenicznego „zadęcia”, ale nie tylko. Jak mówi sam tytuł przedstawienia, dużą rolę w całym występie odegrała muzyka. Coś dla siebie znaleźli i amatorzy wręcz dyskotekowych rytmów, jak i nieco wolniejszych melodii. Dziewczyny, których pasją jest fitness, doskonale poradziły sobie z dynamiczną choreografią, a nowoczesny książę imponował breakdansowymi umiejętnościami. Za „gwoźdź” szkolnego show można śmiało uznać taniec Kopciuszka i jej oblubieńca, w którym nie zabrakło skomplikowanych figur, ot chociażby unoszenia dziewczyny.

reklama

W procesie tworzenia „Roztańczonej historii Kopciuszka” młodzież wsparli także nauczyciele ZSR CKP w Kaczkach Średnich – panie Anna Panfil i Monika Gomółka.

AW

Podobne artykuły

Mieszkańcy Turku wspólnie zatańczyli dla Jana...

Mieszkańcy Turku wspólnie zatańczyli dla Jana Pawła...

13-05-2019
Uniejów stolicą światowego tańca. Na parkiecie...

Uniejów stolicą światowego tańca. Na parkiecie...

18-03-2019
XI Turniej Tańca w Malanowie

XI Turniej Tańca w Malanowie

29-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama