środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Rolnicy dyskutowali, poseł PiS zaatakował rządzących

Rolnicy dyskutowali, poseł PiS zaatakował rządzących
 

W dniu 1 marca w Olszówce (gm. Przykona) odbyło się Forum Rolnicze powiatów tureckiego, konińskiego, kolskiego i słupeckiego. Pojawiło się na nim wiele ważnych osobistości, ale bohaterem (dla niektórych antybohaterem) wydarzenia został poseł Dolata.

„Miastowy”, który krowę widział tylko na obrazku, raczej nie miał po co pojawiać się w miniony piątek w Zajeździe Staropolskim. W programie wydarzenia znalazło się omówienie takich zagadnień, jak: możliwości zagospodarowania nieruchomości z zasobu ANR, sytuacja na rynku trzody chlewnej, zmiana ustawy o ochronie roślin, kwestia produktów bankowych i ubezpieczeniowych w otoczeniu rolnictwa itp. Uczestników Forum powitał Marek Pańczyk - prezes turkowskiego Oddziału Terenowego Wielkopolskiej Izby Rolniczej, a nieco później głos zabrali wójt gm. Przykona - Mirosław Broniszewski i starosta Zbigniew Bartosik, który przybliżył wszystkim gościom wydarzenia charakterystykę powiatu tureckiego.

reklama

Forum Rolnicze powiatów tureckiego, konińskiego, kolskiego i słupeckiego było doskonałą okazją ku temu, by odznaczeniami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalemby uhonorować najbardziej zasłużonych rolników. Tym razem nagrodzeni zostali: Janusz Truskolaski, Zbigniew Greber, Marian Bońka, Jacek Szczap, Stanisław Plesiński, Andrzej Świątek, Andrzej Gorzelańczyk, Jarosław Cieśliński i Marcin Pochylski.

Teoretycznie „gwoździem” programu Forum miało być przemówienie radcy generalnego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - dr Zofii Krzyżanowskiej. Faktycznie pani minister poświęciła sporo czasu na swą wypowiedź, ale o to, by zostać zapamiętanym dzielnie powalczył inny uczestnik wydarzenia - poseł Zbigniew Dolata. Parlamentarzysta z ramienia PiS z forumowej mównicy ostro skrytykował poczynania obecnie rządzących, wytykając im nieudolne zajmowanie się sprawami rolników.

AW

Podobne artykuły

Uhonorowanie bohaterskich postaw

Uhonorowanie bohaterskich postaw

01-10-2020
Dyskutowali o prawie łowieckim i

Dyskutowali o prawie łowieckim i "boksowaniu się"...

12-06-2018
Russocice: Wędrowali z Trzema Królami -...

Russocice: Wędrowali z Trzema Królami - Maciejem,...

06-01-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama