niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Do you speak english? YES I DO!

Do you speak english? YES I DO!
 

Polacy nie gęsi i swój język mają. Ale w dzisiejszym globalnym świecie bardzo ważna jest umiejętność komunikacji z różnymi nacjami. Najbardziej rozpowszechnionym i popularnym językiem jest angielski, dlatego dla każdego, kto chce być obywatelem Europy i świata, ważna jest zdolność posługiwania się właśnie tym językiem.

Wie o tym doskonale Pamela Pawlińska, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum we Władysławowie, która dla zdolnych i pracowitych uczniów tej szkoły ufundowała stypendia.

reklama

Wielu uczniów Gimnazjum we Władysławowie bardzo dobrze włada językiem angielskim. Kilkoro z nich nauczycielka języka angielskiego, Pamela Pawlińska, postanowiła nagrodzić, fundując stypendia. Gimnazjum we Władysławowie wytypowało więc kandydatów do otrzymania stypendiów, którzy mieli bardzo dobre wyniki w nauce tego języka, a Urząd Gminy, opierając się na dochodach rodzin i wykluczając uczniów, którzy otrzymują inne stypendia naukowe, wyłonił siedmioro, którym to stypendium zostało przyznane.

Szczęśliwa siódemka, nie wiedząc co ich czeka, spotkała się w Urzędzie Gminy 6 marca, by z rąk fundatorki otrzymać stosowne potwierdzenie. Gratulacje zaskoczonym całą sytuacją stypendystom, poza Pamelą Pawlińską składali również dyrektor Gimnazjum, Anna Jońska-Choinka oraz wójt gminy, Krzysztof Zając.

Szczęśliwcami tymi zostali Filip Antkowiak, Joanna Budka, Justyna Marszał, Anna Prusinowska, Kinga Rusin Jakub Wojdak oraz Marta Wojdak. Wszyscy oni do końca roku szkolnego odbierać będą co miesiąc kwotę 53 zł. Będzie to dla nich nie tylko nagroda za dotychczasowe osiągnięcia, ale też motywacja do dalszej pracy i pogłębiania znajomości języka angielskiego, dzięki któremu jadąc na egzotyczne wakacje, szukając w przyszłości dobrej pracy, a może odnajdując drugą połowę gdzieś za granicami Polski nie będą mieć problemów ze znalezieniem wspólnego języka.

reklama

Malwina Marczyńska

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych uczniów...

12 wrz.
Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w...

Muzeum Miasta Turek ponownie docenione w wojewódzkim...

8 wrz.
Stypendia dla młodzieży z gminy Przykona

Stypendia dla młodzieży z gminy Przykona

23 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama