sobota 12 czerwca 2021

Gwidona, Leonii, Niny

25°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Wiedzę o USA mają w małym palcu

Wiedzę o USA mają w małym palcu
 

W środowe popołudnie w Gimnazjum w Słodkowie odbył się III Konkurs Powiatowy Wiedzy o USA. Uczestniczący w nim reprezentanci 7 gimnazjów musieli wykazać się znajomością nie tylko języka angielskiego, ale także m.in. historii i geografii Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

W zmaganiach wzięło udział 22 uczniów, reprezentujących lokalne szkoły (Słodków, Tuliszków, Brudzew, Grzymiszew, Władysławów), ale także Gimnazja nr 2 i nr 6 z Konina. Nim młodzi ludzie przystąpili do wiedzowego boju, ich stres nieco rozładowała część artystyczna, przygotowana przez uczniów słodkowskiej placówki edukacyjnej. Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć zabawne scenki, rozgrywające się na lotnisku, a także w gabinecie lekarza psychiatry, do którego zawitał sam Superman. Nie obyło się również bez pojawienia się – prawie oryginalnej – amerykańsko-polskiej celebrytki czyli Joanny Krupy. Co ważne – w czasie swych występów uczniowie Gimnazjum w Słodkowie posługiwali się językiem angielskim, a osoby śledzące poszczególne skecze mogły rzucić okiem na wyświetlane jednocześnie tłumaczenie.

reklama

Choć występ dostarczył konkursowiczom solidnej porcji rozrywki, to jednak w chwilę później należało już całkiem na serio wysilić szare komórki i zabłysnąć wiedzą. Najpierw gimnazjaliści obejrzeli 15 slajdów, a ich zadaniem było odgadnięcie, jakie to budowle czy znane postaci zostały na nich zaprezentowane. Nieco później młodzież zmierzyła się ze sprawdzającym wiedzę testem. Ten trzeba było rozwiązać w ciągu 30 minut i udowodnić, że potrafi się np. w kolejności chronologicznej uszeregować amerykańskich prezydentów.

Choć wszyscy dawali z siebie wszystko, to jednak zmagania musiały mieć swych zwycięzców. Z triumfu w III Konkursie Powiatowym Wiedzy o USA cieszyć się mogła Alicja Gadomska z Gimnazjum w Brudzewie, a miejsca II i III wywalczyli Marcelina Kotschmarow z Gimnazjum w Tuliszkowie i Damian Kulesza z Gimnazjum w Słodkowie.

Nad organizacją konkursu czuwała jego pomysłodawczyni czyli Anna Lewandowska-Robak, wspierana przez drugą z gimnazjalnych anglistek – Annę Szambelańczyk. Sponsorami III Konkursu Powiatowego Wiedzy o USA były: Gimnazjum w Słodkowie oraz działająca przy nim Rada Rodziców, wójt Gminy Turek oraz Starostwo Powiatowe w Turku.

reklama

AW

Podobne artykuły

Władze miasta i powiatu oddały cześć...

Władze miasta i powiatu oddały cześć pomordowanym w...

13 kw.
Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje...

Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje na...

7 kw.
Starostwo przedłuża zamknięcie Wydziału...

Starostwo przedłuża zamknięcie Wydziału Komunikacji.

29 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama