sobota 12 czerwca 2021

Gwidona, Leonii, Niny

25°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Zespół „EKO-TURKOWICE”

Zespół „EKO-TURKOWICE”
 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Turkowicach wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Świadomy wie! Co robić z ZSEE!” na temat właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Dzięki temu powstał zespół „EKO-TURKOWICE’’, w skład którego weszli: Natalia Zielińska, Oliwia Włodarczyk, Klaudia Jońska, Bartek Marek, Kacper Szajrych.

Konkurs zawierał dwa etapy, pierwszy już został zrealizowany. Zadaniem było wykonanie „Mapy Dzikich Wysypisk” oraz gry planszowej pt.: „Dzieci Kontra Elektrośmieci”. Wszyscy zostali zaangażowani w pracę zespołu. Potrzebne elementy uczniowie wykonali samodzielnie, jednak zawsze mogli liczyć na pomoc opiekuna zespołu panią Agnieszkę Biniek-Rogalską.

reklama

Przed zespołem drugi etap konkursu, który wymagać będzie od nich zaangażowania społecznego i zorganizowania skutecznej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w formie akcji „Mniej złomu w szkole i w domu”.  Zespół „EKO-TURKOWICE” zachęca wszystkich do wzięcia udziału w akcji.

Zespół „EKO-TURKOWICE”

Podobne artykuły

Wideo: Desperacki rajd po życie córki. Pokona...

Wideo: Desperacki rajd po życie córki. Pokona 400...

z wczoraj
Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama