środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

18°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: „Orlik” nie śpi

Władysławów: „Orlik” nie śpi
 

Aż trudno w to uwierzyć, ale od otwarcia kompleksu „Moje boisko – Orlik 2012” we Władysławowie minęły już ponad cztery lata. Przez ten czas na płycie boiska odbyła się niezliczona liczba meczów, a wielu młodych zawodników doszlifowało tam swoje umiejętności, by teraz grać w znanych klubach. Dla dzieci, dla młodzieży, jak również dla dorosłych „Orlik” jest nie tylko miejscem, gdzie można aktywnie spędzić czas, ale też spotkać się i porozmawiać.

Kompleks sportowo–rekreacyjny „Moje boisko – Orlik 2012” wykorzystywany jest  od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Nie ma dnia, żeby świecił pustkami. Schemat funkcjonowania „Orlików” w każdej z gmin jest bardzo podobny. Przed południem i wczesnym popołudniem na boiskach zajęcia mają uczniowie. Odbywają się tam lekcje wychowania fizycznego i zajęcia dodatkowe. Popołudniami natomiast obiekt oblegany jest przez kluby sportowe, prowadzące działalność na terenie gminy.

reklama

Również we Władysławowie boisko funkcjonuje w taki sposób. Oczywiście z boiska mogą dodatkowo korzystać wszyscy mieszkańcy gminy. Jest to dla nich szansa na aktywne spędzenie czasu i rekreacyjne uprawianie sportu. Najwięcej mieszkańców gminy Władysławów korzysta z „Orlika” w weekendy. Wtedy z boiska korzysta od 120 do 150 osób dziennie. Godziny dla mieszkańców na orliku zarezerwowane są także w tygodniu. Najczęściej są to godziny wieczorne. Aby skorzystać z Orlika, wystarczy wcześniej zapisać się na konkretną godzinę.

Na „Orliku” odbywa się również mnóstwo imprez. Tylko w kwietniu i maju Urząd Gminy był współorganizatorem Gminnych Zawodów Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych oraz Powiatowych Zawodów Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych, a także dwóch turniejów piłkarskich. Kolejne imprezy natomiast już są zaplanowane. Już niebawem, bo 21 czerwca, na kompleksie zorganizowane zastaną V Biegi Wakacyjne. Ponadto w tygodniu odbywają się tam treningi piłki nożnej dla dzieci, prowadzone przez Miłosza Olka, a w weekendy zajęcia z koszykówki, organizowane przez Tomasza Zydorkiewicza.

Kompleks „Orlik”, mimo wielu nieprzychylnych opinii w lokalnych mediach, jest dumą gminy Władysławów i centrum aktywności sportowo-rekreacyjnej. Warto wspomnieć, że boisko mimo wielu intensywnych opadów zawsze w krótkim czasie jest zdatne do gry i eksploatowania. Dzięki temu nawet ulewy, które w ostatnim czasie nie ominęły również Władysławowa, nie zakłóciły funkcjonowania „Orlika”, a ten cały czas może tętnić życiem i służyć mieszkańcom w każdych warunkach.

reklama

Materiał prasowy / MM

Podobne artykuły

Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem...

Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem Powidzkim...

03-09-2019
Dziewczyny mają moc - zostań zawodniczką LFA...

Dziewczyny mają moc - zostań zawodniczką LFA Turek...

03-06-2019
Inwestycja przy Parkowej zakończona. Nowe...

Inwestycja przy Parkowej zakończona. Nowe boisko,...

10-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama