piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: „Orlik” nie śpi

Władysławów: „Orlik” nie śpi
 

Aż trudno w to uwierzyć, ale od otwarcia kompleksu „Moje boisko – Orlik 2012” we Władysławowie minęły już ponad cztery lata. Przez ten czas na płycie boiska odbyła się niezliczona liczba meczów, a wielu młodych zawodników doszlifowało tam swoje umiejętności, by teraz grać w znanych klubach. Dla dzieci, dla młodzieży, jak również dla dorosłych „Orlik” jest nie tylko miejscem, gdzie można aktywnie spędzić czas, ale też spotkać się i porozmawiać.

Kompleks sportowo–rekreacyjny „Moje boisko – Orlik 2012” wykorzystywany jest  od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Nie ma dnia, żeby świecił pustkami. Schemat funkcjonowania „Orlików” w każdej z gmin jest bardzo podobny. Przed południem i wczesnym popołudniem na boiskach zajęcia mają uczniowie. Odbywają się tam lekcje wychowania fizycznego i zajęcia dodatkowe. Popołudniami natomiast obiekt oblegany jest przez kluby sportowe, prowadzące działalność na terenie gminy.

reklama

Również we Władysławowie boisko funkcjonuje w taki sposób. Oczywiście z boiska mogą dodatkowo korzystać wszyscy mieszkańcy gminy. Jest to dla nich szansa na aktywne spędzenie czasu i rekreacyjne uprawianie sportu. Najwięcej mieszkańców gminy Władysławów korzysta z „Orlika” w weekendy. Wtedy z boiska korzysta od 120 do 150 osób dziennie. Godziny dla mieszkańców na orliku zarezerwowane są także w tygodniu. Najczęściej są to godziny wieczorne. Aby skorzystać z Orlika, wystarczy wcześniej zapisać się na konkretną godzinę.

Na „Orliku” odbywa się również mnóstwo imprez. Tylko w kwietniu i maju Urząd Gminy był współorganizatorem Gminnych Zawodów Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych oraz Powiatowych Zawodów Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych, a także dwóch turniejów piłkarskich. Kolejne imprezy natomiast już są zaplanowane. Już niebawem, bo 21 czerwca, na kompleksie zorganizowane zastaną V Biegi Wakacyjne. Ponadto w tygodniu odbywają się tam treningi piłki nożnej dla dzieci, prowadzone przez Miłosza Olka, a w weekendy zajęcia z koszykówki, organizowane przez Tomasza Zydorkiewicza.

Kompleks „Orlik”, mimo wielu nieprzychylnych opinii w lokalnych mediach, jest dumą gminy Władysławów i centrum aktywności sportowo-rekreacyjnej. Warto wspomnieć, że boisko mimo wielu intensywnych opadów zawsze w krótkim czasie jest zdatne do gry i eksploatowania. Dzięki temu nawet ulewy, które w ostatnim czasie nie ominęły również Władysławowa, nie zakłóciły funkcjonowania „Orlika”, a ten cały czas może tętnić życiem i służyć mieszkańcom w każdych warunkach.

Materiał prasowy / MM

Podobne artykuły

Który projekt wybiorą mieszkańcy? Znamy zadania...

Który projekt wybiorą mieszkańcy? Znamy zadania...

16 wrz.
Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

3 sierp.
Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem...

Najmłodsi karatecy trenowali nad Jeziorem Powidzkim...

03-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama