środa 08 lipca 2020

Arnolda, Edgara, Elżbiety

reklama

Pokazały w Kaczkach, co to asertywność

Pokazały w Kaczkach, co to asertywność
 

Nie zawsze bycie przesadnie miłym i potulnym popłaca, a czasem najzwyczajniej w świecie trzeba tej czy innej osobie powiedzieć grzecznie „nie”. Wiedzą o tym doskonale nastolatki, które w miniony czwartek wzięły udział w konkursie ,,Jestem asertywny”.

Zmagania odbyły się w dniu 20 czerwca w auli Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego. W konkursie wzięły udział uczennice tejże placówki, jak również gimnazjalistki ze Słodkowa i Władysławowa. Na rozgrzewkę przed młodymi ludźmi postawiono zadanie rozwikłania quizu. Na przekazanych konkursowiczkom kartach znalazły się rozmaite wypowiedzi, a ich zadaniem było wskazanie, które z owych zdań noszą znamiona asertywnego zachowania, a które wręcz przeciwnie.  Nieco później dziewczęta wkroczyły na scenę, by zaprezentować szczyptę swych umiejętności aktorskich.

reklama

Grupy przystępujące do konkursu "Jestem asertywny" tematy owych krótkich występów wybrały sobie nieco wcześniej. Tak więc oto nastolatki miały czas, by przygotować scenki, w czasie których zaprezentowane zostały przykłady radzenia sobie w sposób asertywny z natrętną osobą, chcącą wykorzystać nasz uległy charakter i dobre serce, np. poprzez namówienie do pożyczenia pieniędzy, roweru, czy też zaniedbywania własnych obowiązków poprzez przesadną pomoc koleżance w nauce. Podczas gdy część młodzieży prezentowała, jak w odpowiednio kulturalny, ale i stanowczy sposób wybrnąć z takich tarapatów, ich koleżanki w skupieniu przygotowywały plakaty, których tematem była oczywiście asertywność.

Decyzją Jury najlepszą scenkę przygotowały uczennice Gimnazjum w Słodkowie, a nagroda za najciekawszy plakat powędrowała do dziewcząt reprezentujących Gimnazjum we Władysławowie.  Nad przebiegiem Powiatowego Konkursu ,,Jestem asertywny” czuwały panie pedagog - Joanna Gomułka i psycholog - Katarzyna Fret z ZSR CKP.

AW

Podobne artykuły

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia na...

Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia na...

8 czerw.
Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama