sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Przykona bardziej bezpieczna

Przykona bardziej bezpieczna - Foto: http://www.elcar.edu.pl
Foto: http://www.elcar.edu.pl 

Lato nierozerwalnie kojarzy się ze słońcem, wakacjami, plażą, kąpielami. Nie zawsze jednak kojarzy się z bezpieczeństwem - co roku dowiadujemy się o utonięciach, niefortunnych skokach do wody oraz innych nieszczęściach, które miały miejsce nad wodą.

Mieszkańcy Turku i okolic najchętniej wybierają zbiornik wodny Przykona, który do niedawna nie był strzeżony. Obecnie przykłada się coraz większą wagę do rozwoju tego miejsca oraz zwiększenia bezpieczeństwa wypoczywających tam ludzi.

reklama

Naprzeciw tej potrzebie wyszła firma eLcar, która organizuje kursy na sternika motorowodnego. Do tej pory wyszkolono 3 strażaków z OSP Przykona, którzy będą czuwali nad kąpieliskiem. W następnym sezonie planowane jest przeszkolenie kolejnych 8 strażaków z OSP Turek. Patenty zdobyło też 36 osób prywatnych.

Na przeszkolenie składa się kurs teoretyczny, który można zaliczyć także on-line (co jest wyjątkiem na skalę kraju) oraz zajęcia praktyczne, uczące podejścia i odejścia do pomostu, a także ratowania tonącego. Kurs kończy się egzaminem i ostatecznym uzyskaniem patentu na sternika motorowodnego, wydanego przez Polski Związek Motorowodny.

Kursy organizowane są we współpracy ze Szkołą Żeglarską Morka. Jest to całkiem nowa możliwość dla mieszkańców powiatu. Na przeszkolenie mogą zapisać się osoby, które ukończyły 14 rok życia. Wiele wypadków na skuterach wodnych czy motorówkach powodowanych jest przez brak przygotowania i wiedzy.

reklama

Dobrze wiedzieć, że akwen staje się coraz bardziej bezpieczny. Na pewno podniesie to komfort wypoczywających. Będąc nad wodą, powinno się jednak zachować umiar i zdrowy rozsądek, tak aby bez potrzeby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych.

M.A.

Przykona bardziej bezpieczna - Foto: http://www.elcar.edu.pl

Podobne artykuły

Śmiertelny wypadek w Laskach.  Nie żyje...

Śmiertelny wypadek w Laskach. Nie żyje 24-letni...

24 lip.
Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

Umowa na nowy chodnik w Przykonie podpisana

23 lip.

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" czyli akcja...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama