sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Gminne dożynki: cały powiat będzie świętował udane zbiory

Gminne dożynki: cały powiat będzie świętował udane zbiory
 

Sierpień to czas zbiorów, podsumowań efektów rolniczej pracy oraz... dobrej zabawy! Przed nami dwa weekendy, podczas których okoliczne gminy będą celebrować uroczystości dożynkowe, pełne atrakcji, koncertów i przede wszystkim miłej atmosfery. Gdzie warto udać się w najbliższych dniach?

Na pewno do Kolnicy - tam w dniu 18 sierpnia od godz. 14.00 ruszą Dożynki Gminne Gminy Brudzew. Uroczystości odbędą się w parku przy  Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia”, rozpoczynając się od polowej Mszy Świętej. Wśród dalszych atrakcji są koncert kapeli Pieczarki oraz bezpłatne warsztaty dawnych rzemiosł pod hasłem „Staropolska wieś”

reklama

Jest to doskonała okazja żeby poznać swoją rodzimą tradycję i wejść w arkana rękodzielnictwa, tak modnego ostatnimi czasy. Przewidziano także szereg atrakcji dedykowanych dla najmłodszych. Partonat honorowy nad imprezą objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

Również 18 sierpnia w Kowalach Pańskich odbędą się dożynki Gminno-Parafialne Gminy Kawęczyn. Chętni zbierają się w strażnicy OSP Kowale Pańskie o  godz. 13.30, stamtąd przemarsz ruszy do Kościoła. W programie są m.in.: dziękczynna Msza Święta, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, konkurs przeciągania liny, konkurs kulinarny w ramach „Festiwalu Kuchni Wielkopolskiej”, program artystyczny uczniów Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich oraz biesiadna zabawa z grupą Fiesta Show oraz gwiazdą wieczoru Andrzejem Potępą.

Gmina Dobra wszystkich przybyłych ugości w Długiej Wsi, gdzie 18 sierpnia od godz. 15.00 przeprowadzone zostaną uroczystości dożynkowe. Po części oficjalnej zgromadzeni będą mogli bawić się przy akompaniamencie lokalnych zespołów: Serenady, Alebabek oraz Orkiestry Dętej. Pojawią się także kabaret "Noc" z Rybnika, zespół obrzędowy "Zawadiacy" oraz zespół "Feniks", który poprowadzi zabawę taneczną.

reklama

Gmina Władysławów swoje dożynki rozpocznie 25 sierpnia o godz. 14.00 w Chylinie. Obchody Gminno-Parafialnych Dożynek rozpoczną się tradycyjnie od polowej Mszy Świętej, dalej, po części  oficjalnej przewidziano występy grup artystycznych oraz zabawę taneczną.

W dniu 25 sierpnia odbędą się dożynki Gminy Przykona. W Gąsinie uroczystości rozpoczną się od godz. 15.30.

Gmina Turek także zaprasza nas na swoją zabawę w dniu 25 sierpnia do Cisewa, gdzie na placu przy Szkole Podstawowej od godz. 13.30 zaczną się obchody dożynek. W programie oprócz Mszy Świętej są także występy orkiestry dętej OSP Turek, zespołu „Marynia” ze Święciechowa i kabaretu „Kapota”z Łodzi. Podczas uroczystości nastąpi otwarcie i poświęcenie świetlicy wiejskiej w Cisewie. Następnie grupa Fenix Band poprowadzi zabawę taneczną.

25 sierpnia Gmina Tuliszków będzie celebrowała udane zbiory. Uroczystości odbędą się w Krępie.

Wisienką na torcie dożynkowych atrakcji będzie jednak wielka impreza w Malanowie, która połączy w sobie obchody Dni Malanowa oraz Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki. W dniach 28 sierpnia-1 września boisko piłkarskie przy ul. Parkowej stanie się sceną dla wielu artystów zarówno lokalnych, jak i tych bardziej znanych.

Podczas czterech dni świętowania wystąpią prawdziwe gwiazdy: Sylwia Grzeszczak, Lombard, Kabaret Pod Wyrwigroszem czy Bayer Full. Nie zabraknie sporej dawki sportu, występów artystycznych oraz pokazu sztucznych ogni na zakończenie.

Mamy nadzieję, że wszystkim przybyłym udzieli się dobry nastrój i atmosfera wspólnego świętowania. Po ciężkiej pracy trzeba przecież zregenerować siły, by ze spokojem i satysfakcją spojrzeć na efekty swoich starań.

M.A.

Podobne artykuły

Dobra: Na dożynkach świętowało miasto, gmina i...

Dobra: Na dożynkach świętowało miasto, gmina i cały...

01-09-2019
Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji?...

Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji? Zobacz,...

29-08-2019
Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

26-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama