sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Miasto i Gmina świętowały w Cisewie

Miasto i Gmina świętowały w Cisewie
 

Gmina Turek niedzielę spędziła na celebrowaniu gminno-parafialnych dożynek, które odbyły się w Cisewie na placu przy Szkole Podstawowej. Zainteresowani licznie przybyli na imprezę, by wspólnie świętować udane zbiory.

Uroczystości rozpoczęły się od polowej Mszy Świętej, podczas której dziękowano za zakończenie kolejnego sezonu. Wybrano także najładniejszy wieniec dożynkowy: komisja, podobnie jak rok temu stwierdziła, iż wszystkie są piękne i wygrywają, jednak trzeba wybrać jeden, który będzie reprezentował gminę na dożynkach powiatowych. Został nim wieniec wykonany przez mieszkańców Cisewa.

reklama

Rozstrzygnięto także konkurs na najśmieszniejsze warzywo: wyróżniona została Mania Kapuścianka wyhodowana przez Honoratę Gruszczyńską. Swoimi osiągnięciami oprócz rolników chwalili się właściciele ogródków działkowych, którzy wystawiali swoje plony na stoiskach.

Ważnym wydarzeniem było poświęcenie i oficjalne otwarcie nowej świetlicy wiejskiej w Cisewie. Placówka na pewno stanie się miejscem spotkań mieszkańców oraz ważnym elementem lokalnego życia kulturalnego. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Na cenie wystąpili m.in. zespół „Marynia”, prezentujący tradycyjne stroje sarmackie, kabaret „Kapota” z Łodzi oraz grupa „Fenix Band”, prowadząca zabawę  taneczną.

reklama

Mieszkańcy gminy nie zawiedli: na wydarzenie przybyło wiele osób chętnych do wspólnej zabawy. Dopisała także pogoda, ciepło i słońce były nieodłącznym elementem jednego z ostatnich letnich weekendów.

M.A. 

Podobne artykuły

Dobra: Na dożynkach świętowało miasto, gmina i...

Dobra: Na dożynkach świętowało miasto, gmina i cały...

01-09-2019
Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji?...

Nie masz pomysłu na ostatni weekend wakacji? Zobacz,...

29-08-2019
Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

Tanecznie i smakowicie podczas Dożynek...

26-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama