Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Proces Zuzanny Ł. trwa czyli jak we Władysławowie głosy liczono

Proces Zuzanny Ł. trwa czyli jak we Władysławowie głosy liczono - Źródło: sxc.hu / Jason Morrison
Źródło: sxc.hu / Jason Morrison 

W poniedziałkowy poranek na turkowską wokandę powróciła sprawa dotycząca przebiegu wyborów samorządowych z roku 2010, w której oskarżoną jest Zuzanna Ł. - przewodnicząca władysławowskiej Okręgowej Komisji Wyborczej. W ustaleniu, czy wówczas doszło do nadużyć przy przyjmowaniu i podliczaniu głosów, miały pomóc zeznania trójki świadków.

Jak się okazało, zgromadzeni w sali turkowskiego Sądu Rejonowego w Turku usłyszeli zeznania tylko jednej osoby, a była nią pracownica Urzędu Gminy Władysławów, która w listopadzie 2010 pełniła funkcję męża zaufania. Kobieta mówiła o tym, że z jej obserwacji wynikało, iż praca Komisji Wyborczej przebiegała prawidłowo. Świadek odpowiadając na pytania sędziego opisała, jak przebiegało liczenie głosów w grupach oraz jak wyglądała współpraca osób je liczących itd., z kolei prokurator pragnął dowiedzieć się, czy aby świadek, jako mąż zaufania, podpisywała stosowny protokół kilkakrotnie, a może w ogóle. Kobieta nie potrafiła odpowiedzieć na tego typu pytanie wskazując, że nie pamięta dokładnie tamtych wydarzeń.

reklama

Co z pozostałą dwójką świadków? Mężczyzna, który nie pojawił się w Sądzie Rejonowym nie przedstawiając żadnego usprawiedliwienia będzie musiał zapłacić z tego powodu karę finansową. Podobnego błędu nie popełniła druga z mających dziś zeznawać kobiet, która przedłożyła stosowne zwolnienie lekarskie. W wyniku takiego obrotu sprawy prokurator wnioskował o zwrócenie się do Urzędu Gminy we Władysławowie w celu sprawdzenia, czy owa kobieta pracuje, czy pracowała w dniach poprzedzających poniedziałkowy proces. Tak więc oto niewykluczone jest powołanie biegłego z zakresu medycyny sądowej, który miałby sprawdzić, czy świadek jest zdolna do stawienia się w Sądzie w celu złożenia zeznań.

Sprawa władysławowskich wyborów powróci na wokandę w listopadzie. Wtedy to ma m.in. dojść do skonfrontowania zeznającej w poniedziałek władysławowskiej urzędniczki z dwójką innych świadków.

AW

Podobne artykuły

OSP Kuny w Krajowym Systemie...

OSP Kuny w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym na...

2 sierp.
Jakub Milczuk z UKS Skoczek na podium w...

Jakub Milczuk z UKS Skoczek na podium w...

1 sierp.
Koncert

Koncert "PÓKI POLSKA ŻYJE W NAS" już 8 sierpnia we...

31 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama