czwartek 09 kwietnia 2020

Mai, Marcelego, Wadima

reklama

Oto 5 cech po których rozpoznasz dobre materace

Oto 5 cech po których rozpoznasz dobre materace
 

Piankowe, sprężynowe, lateksowe, z kokosem – materacy na rynku jest naprawdę wiele, cenowa rozpiętość jest ogromna. Jak wybrać materac, który zapewni nam wygodny sen i sprawi, że rano obudzimy się bez dolegliwości bólowych? Oto pięć cech, które pozwolą rozpoznać dobrej jakości materac.

Z precyzyjnie określonymi parametrami

reklama

Jeśli materac jest wysokiej jakości, producent chętnie dzieli się z klientem wszystkimi informacjami odnośnie produktu. Z oznaczenia dowiemy się jak twardy jest materac (dla określenia twardości materaca producenci stosują 4-stopniową skalę, oznaczając materac symbolem od H1(najmiększy) do H4 (najtwardszy)). Tajemnicą nie będą również materiały oraz technologia, które zostały użyte podczas produkcji materaca. Będziemy mogli sprawdzić z ilu i jakich warstw składa się materac, a także czy wydzielone zostały strefy o zróżnicowanej twardości, które zapewnią odpowiednie podparcie poszczególnym partiom ciała. Dowiemy się z jakich tworzyw zostało wykonane poszycie materaca – zwróćmy uwagę czy tkanina jest antyalergiczna i przepuszcza powietrze, a także czy pokrowiec można ściągnąć i wyprać.

Antyalergiczny i higieniczny

reklama

Dobry materac nie tylko jest wygodny i odpowiednio dopasowany (twardość materaca dobiera się do wagi użytkowników), ale zapewnia także wysoki komfort snu, dzięki tworzywom i materiałom użytym do jego wykonania. Jeśli Ty bądź ktoś z domowników zmaga się z alergią, astmą lub ma skłonność do uczuleń, zwróć uwagę czy materac jest w pełni antyalergiczny. Dziś do produkcji materacy – nie tylko jego wypełnia, ale także poszycia, wykorzystywane są bezpieczne materiały, które nie wywołują podrażnień. Aby, mieć pewność, że są na 100% niegroźne i antyalergiczne sprawdź czy posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Dobrze, jeśli materac jest nie tylko antyalergiczny, ale i higieniczny. Wysoką higieniczność materace zawdzięczają zastosowaniu nowoczesnych technologii, np.: marka Hilding zastosowała do produkcji pokrowców tworzywa, które pozwalają na dłużej zachować nieskazitelną czystość materaca. Pokrowiec Tencel, dzięki zastosowaniu nowoczesnych włókien wiskozowych, zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza – szybko absorbuje wilgoć i odprowadza ją na zewnątrz materaca. Drugim wartym zainteresowania rozwiązaniem jest pokrowiec Velvet z innowacyjnym rozwiązaniem Purotex. W pokrowcu zostały zastosowane mikrokapsułki z naturalnym probiotykiem , które stopniowo pękają, a uwolniona substancja niweluje alergeny. Oba pokrowce można ściągnąć i wyprać w wysokiej temperaturze.

Więcej informacji o materacach marki Hilding znajdziesz na sennamaterace.pl.

Z właściwą wentylacją

Za odpowiednią cyrkulację powietrza odpowiadają zarówno tworzywa użyte do produkcji wypełnienia, jak i materiały, które posłużyły do stworzenia pokrowca, a także właściwie zaprojektowany system kanalików. Właściwa wentylacja sprawia, że materac jest równie komfortowy zimą, jak latem. Nawet najlepsze materiały i system wentylacji nie pomoże, gdy nie zastosujemy kilku prostych zasad. By obieg powietrza był sprawny i niezaburzony materac powinien zostać umieszczony na stelażu, nigdy bezpośrednio na ziemi. Kupując dodatkowy ochraniacz i prześcieradła, zwróć uwagę czy są wykonane z naturalnych materiałów i przepuszczają powietrze.

Z wysokiej jakości tworzyw

O jakości i żywotności materaca decydują materiały i technologia wykorzystane w procesie produkcji. Wysoka jakość zastosowanych surowców jest równie ważna w przypadku materacy piankowych, jak i sprężynowych (kieszeniowych). Za najbardziej trwałe uznaje się materace kieszeniowe z dodatkową warstwą wysokoelastycznej pianki bądź kokosu.

Z długą gwarancją

Cóż może mówić nam więcej o jakości produktu niż długoletnia gwarancja? Producenci, którzy są przekonani o wysokiej jakości swoich produktów są skłonni udzielić długiej, a nawet bardzo długiej gwarancji. W przypadku materacy marki Hilding (na wybrane modele) możemy liczyć nawet na 15 letni okres gwarancyjny. Standardowo producenci materacy udzielają na swoje produkty od 2 do maksymalnie 5 lat. Zwykle materace piankowe objęte są krótszą gwarancją niż materace kieszeniowe (sprężynowe). Więcej o różnicach między materacem kieszeniowym a piankowym przeczytasz w artykule "Materac kieszeniowy czy piankowy – który lepiej odpowiada Twoim potrzebom".

Podobne artykuły

Malanów: Kradli materace z zakładu

Malanów: Kradli materace z zakładu

17-11-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama