czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Najtańsze pożyczki gotówkowe - gdzie szukać?

Najtańsze pożyczki gotówkowe - gdzie szukać?
 

Nawet co drugi Polak zaciągnąć przynajmniej jeden kredyt gotówkowy. Największą popularnością cieszą się zobowiązania na dowolny cel, ponieważ pozwalają na największą swobodę w zakresie wydatkowania otrzymanych środków. Na czym najbardziej zależy potencjalnym kredytobiorcom?

Na jakie parametry kredytowe zwracają przede wszystkim uwagę? Gdzie szukają ofert kredytowych (Polecaną porównywarką kredytów gotówkowych jest https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe )? Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym tekście.

reklama

Kredyt gotówkowy - na co liczą Polacy?

Polacy wciąż się wzbogacają, ale nie przeszkadza to zupełnie w tym, by zaciągać jeszcze więcej zobowiązań. Zmieniają się jednak nasze potrzeby i dzisiaj przeciętny kredyt gotówkowy nie jest brany w obliczu tzw. czarnej godziny, nie jest też traktowany jako "ostatnia deska ratunku" czy produkt oddłużeniowy. Współpraca z instytucją bankową czy pozabankową podejmowana jest, by spełniać swoje dodatkowe potrzeby. Polacy najchętniej biorą najtańsze pożyczki gotówkowe, żeby zrobić remont domu, kupić samochód albo wyjechać na wymarzone wakacje.

Nie ma jednak wątpliwości, że bez względu na przyczynę wnioskowania o kredyt gotówkowy, ten musi spełniać pewne wymagania. Polscy kredytobiorcy stają się coraz bardziej wymagający, a same zobowiązania kredytowe mają być optymalnie elastyczne, wręcz "szyte na miarę" indywidualnych potrzeb dlatego warto skorzystać z Totalmoney.pl w celu znalezienia najlepszej oferty..

Przede wszystkim liczą się najtańsze kredyty gotówkowe. Te mają wykazywać najniższe oprocentowanie, mieć niską ratę kredytową, a czas samej współpracy z bankiem ma być krótki. Taki jest kredyt gotówkowy, który dodatkowo ma być zaciągany przy minimum formalności, bez weryfikacji zdolności kredytowej i drogą online.

Najtańszy kredyt gotówkowy, czyli jaki?

Najlepsze oferty kredytowe to te, zgodnie z którymi kredytobiorca spłaca dokładnie tyle, ile pożyczył. Czy taki kredyt gotówkowy jest w ogóle możliwy? Oczywiście, że tak, ale z reguły dedykowany jest określonej grupie klientów. Banki oferują go tylko nowym klientom, by zachęcić ich do współpracy albo tym stałym, nagradzając tym samym za lojalność. Warto śledzić aktualne oferty, by wyszukiwać właśnie takie "perełki". Jak to zrobić? W tym celu przydadzą się intuicyjne narzędzia, które bez problemu znajdziemy w sieci.

reklama

To w internecie bez problemu porównamy kilka różnych propozycji konkurencyjnych względem siebie banków, a to wszystko w jednym miejscu, w błyskawicznym czasie i bez konieczności wychodzenia z domu.

Jeśli nawet aktualnie nie ma na rynku oferty darmowych kredytów, warto uwzględniać te z najniższymi kosztami. W tym zakresie należy patrzeć na oprocentowanie, marżę, dodatkowe opłaty, takie jak prowizje za uruchomienie zobowiązania, obowiązkowe ubezpieczenie czy konieczność nabycia innych, płatnych produktów danej instytucji bankowej. Liczą się też odsetki za zwłokę w spłacie comiesięcznych rat w wyznaczonym terminie.

Kredyt gotówkowy - jak znaleźć najlepszy?

Wspomnieliśmy o intuicyjnym narzędziu, które pozwala podjąć racjonalną decyzję o wyborze kredytu na podstawie porównania co najmniej kilku różnych propozycji. Mowa o rankingu kredytowym. To zestawienie, które uwzględnia kluczowe dla opłacalności i atrakcyjności danego kredytu czynniki. W takich porównaniach najczęściej bierze się pod uwagę właśnie oprocentowanie, wysokość raty i czas spłaty, ale liczy się tez wskaźnik RRSO, czyli całkowitych kosztów. Kredytobiorcy patrzą też na warunki zaciągania kredytu oraz ograniczenia i bonusy, jakie daje konkretna instytucja bankowa.

Oprócz rankingów można patrzeć także na inne zestawienia kredytowe, które pomogą wybrać ten najtańsze pożyczki gotówkowe. Kalkulator to następne, wspierające narzędzie. Wystarczy wpisać w konkretne rubryki przykładowe wartości, by wyliczyć opłaty kredytowe.

Pamiętajmy jednak, że bez względu na wybrane do weryfikacji najtańszych zobowiązań narzędzia pozwalają jedynie oszacować opłacalność i atrakcyjność kredytów. Ostateczne warunki zostają przedstawione potencjalnemu kredytobiorcy dopiero po złożeniu wniosku o kredyt gotówkowy i wydaniu decyzji pozytywnej. Co ważne, w każdym przypadku istnieje możliwość negocjowania zapisów umowy, by te były jak najbardziej korzystne.

Kredyt gotówkowy - aktualna sytuacja na rynku usług finansowych

Przed podjęciem decyzji o wybraniu konkretnej oferty kredytowej, warto poznać także bieżącą sytuację na rynku tychże usług. Pamiętajmy, że ta zmienia się niezwykle diametralnie, nawet kilka razy w jednym miesiącu. Pomocne przydają się niezależne źródła, bo te są najbardziej wiarygodne, ale wszelkie publikacje muszą być aktualne. Nie należy korzystać także z zestawień czy informacji podawanych na internetowych stronach samych instytucji bankowych. Te co prawda nie mogą wprowadzać w błąd, za to mogą wskazywać zalety jedynie wybranych kredytów, przez co nie są obiektywne i nie ujmują rzeczywistej sytuacji w sektorze zobowiązań kredytowych.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Pożyczka online

Pożyczka online

13 wrz.
Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

9 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama