poniedziałek 19 kwietnia 2021

Alfa, Leonii, Tytusa

10°C rozproszone chmury Pogoda na kolejne dni »
reklama

Karma dla szczeniaka w ZooArt - podaruj pupilowi to, co najlepsze

Karma dla szczeniaka w ZooArt - podaruj pupilowi to, co najlepsze
 

Patrzysz w jego oczy i widzisz wierność, miłość, troskę i niezwykłe oddanie. Chcesz, żeby był zdrowy, szczęśliwy i czuł, że otaczasz go najlepszą opieką. Bo on ufa ci bezgranicznie. Troska o nasze zwierzaki wyraża się również, a może przede wszystkim, przez to, co codziennie trafia do ich miski. Staramy się, żeby były to wartościowe karmy, które dostarczą pupilom niezbędnych wartości odżywczych. Nie wszystkie zwierzaki są zadowolone z tego, co trafia do ich miski. Bywa, że grymaszą i ciężko znaleźć coś, co jednocześnie będzie im smakować i w pełni zadba o ich zdrowie i kondycję. Karma dla szczeniaka w ZooArt pomoże ci zadbać o twojego milusińskiego od pierwszych chwil, w których zjawi się w twoim domu.

1. Karma dla szczeniaka w ZooArt: wybieraj odpowiedzialnie
2. Karma dla szczeniaka - co warto wiedzieć?

reklama

Bardzo często właściciele zwierząt popełniają jeden podstawowy błąd: uważają że to, co jest zdrowe dla człowieka, jest również zdrowe dla psa. To nie tylko nieprawdziwe, ale też szkodliwe stwierdzenie. Niejednokrotnie odbija się na zdrowiu pupila. Może się również zakończyć tragicznie, jeśli piesek zje coś, co stanowi dla niego duże zagrożenie. Psiaki są mistrzami w "wyłudzaniu" od nas pożywienia. Wystarczy, że popatrzą, a my oddajemy im to, co chcą. Ale to przypomina trochę rozpieszczanie dziecka... nie jest ono dobre ani dla nas, ani dla podopiecznego...

1. Karma dla szczeniaka w ZooArt: wybieraj odpowiedzialnie

Gdy w domu pojawia się szczeniak, jest to ogromny powód do radości dla wszystkich domowników. Ale jest to również ogromny obowiązek. O tym, jak duży, często przekonujemy się dopiero wtedy, gdy szczeniak na dobre się u nas rozgości.

Niestety, często się zdarza, że nieszczególnie przejmujemy się dietą naszego pieska, podając mu np. resztki z obiadu i dzieląc się tym, co trafia na nasz talerz. Oczywiście możemy mieć jak najlepsze intencje, ale szczeniak nie może jeść byle czego. Powinniśmy mu zapewnić zdrowe, pełnowartościowe posiłki, zapewniające odpowiednią kaloryczność, witaminy, mikro- i makroelementy.

reklama

Szczeniaki to bardzo delikatne stworzenia, z którymi należy się obchodzić ostrożnie. Nawet, gdy zamieszka z nami amator "wszystkiego", który chętnie zje właściwie wszytko, co mu podamy, musimy kontrolować to, co mu podajemy. Odpowiedzialność spoczywa po stronie opiekuna, ponieważ szczeniak być może rozróżnia, co jest dla niego smaczne, ale nie wie, co jest dla niego odpowiednie.

Dzięki prawidłowemu żywieniu dostarczamy szczenięciu odpowiedniej ilości składników budulcowych, bo trzeba nadmienić, że szczeniak w ekspresowym tempie zwiększa masę swojego ciała. Nieodpowiednie żywienie może pokutować w późniejszym wieku.

Karma dla szczeniaka w ZooArt pomoże właścicielowi w odpowiedzialnym żywieniu zwierzęcia.

2. Karma dla szczeniaka - co warto wiedzieć?

Każdy właściciel szczeniaka powinien zapoznać się z listą produktów, które mogą zagrać zdrowiu i życiu psa. Lista jest dość długa i znajdują się na niej produkty tak popularne, jak czekolada czy winogrona. Warto też zwrócić uwagę na to, ze każde zwierzę ma indywidualne potrzeby. Nieco inaczej będziemy karmić małe, inaczej duże zwierzę. Inne potrzeby ma przedstawiciel konkretnej rasy, nieco inne wymagania ma kundelek. Najważniejsze, by dobrze zidentyfikować i zrozumieć potrzeby psa, w czym na szczęście pomagają producenci, zamieszczając odpowiednią informację na opakowaniu.

Warto wspomnieć, że sucha karma jest znacznie bardziej ekonomiczna, ale dla niejadków i psów, które nie radzą sobie z jej rozgryzaniem, lepszym wyborem może być karma mokra.

Podobne artykuły

1% dla lokalnie: Towarzystwo Opieki nad...

1% dla lokalnie: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami...

12 mrz.
Odwiedzamy sklep zoologiczny - jaką karmę...

Odwiedzamy sklep zoologiczny - jaką karmę wybrać,...

19 lt.

"Ostatni spacer" - cmentarz dla małych zwierząt w...

12-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama