Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

13°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Odwiedzamy sklep zoologiczny - jaką karmę wybrać, aby pupil był zdrowy i jadł ze smakiem?

Odwiedzamy sklep zoologiczny - jaką karmę wybrać, aby pupil był zdrowy i jadł ze smakiem?
 

Ludzie w ostatnich latach coraz wnikliwiej przyglądają się temu, co kładą codziennie na własnym talerzu. Pies to członek rodziny i najlepszy przyjaciel człowieka, w związku z tym zależy nam na tym, aby i on spożywał dobre karmy, bogate w potrzebne dla jego organizmu składniki odżywcze. Dobry sklep zoologiczny posiada w swojej ofercie szeroki wybór w dziale karmy dla psów i prowadzi przydatny dla klientów ranking karm. Przeczytaj, a dowiesz się, jak wybrać jedzenie dla Twojego pieska, aby cieszył się dobrym zdrowiem i wcinał ze smakiem!

1. W jakim wieku jest Twój pies? Dobre karmy dla szczeniąt i psów dorosłych.
2. Ranking karm dla psów ras małych, średnich, dużych i olbrzymich.
3. Smak karmy - dlaczego skład jest istotny? O alergiach słów kilka.

reklama

W jakim wieku jest Twój pies? Dobre karmy dla szczeniąt i psów dorosłych.

Najważniejszym kryterium doboru karmy jest wiek Twojego pupila. Potrzeby żywieniowe psów zmieniają się wraz z dojrzewaniem organizmu psa, dlatego warto pamiętać o tym, aby szczenię odżywiać jedzeniem specjalnie dobranym do jego potrzeb. Karma dla dorosłego psa różni się składem, a w szczególności odpowiada na inne potrzeby energetyczne zwierzęcia i zawiera mniej białka. Młody piesek rośnie, rozpiera go energia, a w związku z tym w jego pożywieniu powinno znaleźć się więcej składników, które pozwolą na uzupełnienie energii i na właściwy rozwój tkanek, organów oraz masy mięśniowej.

Zupełnie inne potrzeby posiadają psi seniorzy - dobre karmy dla psich staruszków są najczęściej lekkostrawne i zawierają mniej elementów, które mogłyby spowodować niebezpieczne tycie przy zmniejszonym ruchu (spowodowanym podeszłym wiekiem). Posiadają one również inne proporcje składników, które mogłyby obciążać nerki. 

reklama

Ranking karm dla psów ras małych, średnich, dużych i olbrzymich.

Karmy dla psów ras dużych i olbrzymich zawierają w swoim składzie nieco mniej wapnia, a także wykazują niższą o około 10 - 15% wartość energetyczną. Pozwala to na uniknięcie zbyt szybkiego rozwoju kośćca zwierzęcia u psich olbrzymów, które prowadzi do nieprawidłowości rozwojowych i dysfunkcji układu ruchu. Dodatkowo takie proporcje karmy dla psów ras dużych pozwalają na szybszy wzrost masy mięśniowej. Lepiej rozwinięte mięśnie sprawniej utrzymają większą masę ciała i zwiększą prawdopodobieństwo proporcjonalnego rozwoju fizycznego. 

Warto przejrzeć ranking karm dla czworonogów, by wybrać taką, która będzie spełniać ich indywidualne potrzeby. 

Smak karmy - dlaczego skład jest istotny? O alergiach słów kilka.

Każda karma dla zwierząt posiada jeden lub dwa składniki główne (najczęściej mięso lub rybę) oraz dodatki w postaci warzyw, owoców, tłuszczy czy witamin. Poza walorami czysto smakowymi warto przyjrzeć się kwestii alergii, których objawy wykazuje co raz więcej zwierząt domowych. Pokazują się one często w uporczywym wygryzaniu sobie sierści, zaciekach w okolicy oczu i pyska, a także przebarwieniach na łapkach czy okolicach intymnych. Nieleczone i ignorowane mogą doprowadzić do poważnych chorób skórnych i ogólnoustrojowych. Warto zbadać przyczynę objawów u psa i wyeliminować szkodliwe elementy. Często odpowiednia karma dla psa, wykluczająca składnik alergenny, potrafi rozwiązać przyczynę dyskomfortu pupila, poprawić jego samopoczucie i wygląd zewnętrzny. 

Wielu właścicieli zastanawia się, czy tania karma zawsze oznacza niską jakość. Nie jest to reguła. Dobrze wyposażony sklep zoologiczny posiada w swojej ofercie bogaty wybór karmy, dzięki temu każdy właściciel dobierze coś odpowiedniego dla swojego psa i łaskawego dla kieszeni. 

Podobne artykuły

5-letni chłopczyk pogryziony przez psa w gminie...

5-letni chłopczyk pogryziony przez psa w gminie...

15 kw.
1% dla lokalnie: Towarzystwo Opieki nad...

1% dla lokalnie: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami...

12 mrz.
Karma dla szczeniaka w ZooArt - podaruj...

Karma dla szczeniaka w ZooArt - podaruj pupilowi to,...

4 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama