wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jak tanio ogrodzić działkę budowlaną?

Jak tanio ogrodzić działkę budowlaną?
 

Posiadanie działki to pierwszy krok na drodze do posiadania wymarzonego domu lub idealne miejsce na wypoczynek na świeżym powietrzu. Przed jej zagospodarowaniem warto zadbać o bezpieczeństwo i wykonać ogrodzenie. Minęły już czasy gdy do wyboru ogrodzenia inwestorzy mieli dwa lub trzy rozwiązania. Obecnie na rynku jest szeroki wybór materiałów, dlatego dokonując wyboru należy szukać kompromisu między ceną i jakością. Poniżej podpowiadamy jak tanio ogrodzić działkę.

Najczęściej wybierane produkty na ogrodzenie

reklama

Mimo szerokiego wyboru materiałów ogrodzeniowych na rynku do najpopularniejszych należą: siatka druciana, siatka panelowa, ogrodzenie gabionowe i drewniane. Najtańszym na rynku sposobem na wykonanie ogrodzenia jest siatka pleciona. Charakteryzuje się prostym montażem oraz wysoką elastycznością. Niska cena wiąże się z krótką trwałością takiego rozwiązania. Przede wszystkim siatka druciana wygląda mało nowocześnie, jest podatna na zniszczenia oraz zmianę kształtu. Dlatego idealnie sprawdza się jako niedrogie ogrodzenie działki na niedługi okres czasu. Nieco droższym rozwiązaniem stanowiącym trwalszą alternatywę dla siatki drucianej jest siatka panelowa. Ogrodzenie panelowe w ostatnim czasie zyskało znaczącą popularność. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że za niewielkie pieniądze można uzyskać solidne i trwałe ogrodzenie. Rozwiązaniem dla osób szukających designerskiego efektu i wciąż niedrogim w wykonaniu pod względem trwałości jest ogrodzenie gabionowe. Wykonane jest z elementów stalowych oraz kamienia co gwarantuje wyjątkową trwałość rozwiązania. Dodatkowym atutem ogrodzenia wykonanego z gabionów jest fakt, że bardzo dobrze osłaniają i zapewniają tłumienie odgłosów dochodzących z zewnątrz. Przystępną cenę oraz elegancki wygląd gwarantują ogrodzenia drewniane. Cechy te sprawiają, że tego rodzaju ogrodzenia od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ostateczny wybór taniego ogrodzenia zależy od indywidualnych upodobań oraz preferencji.

Zanim jednak zabierzemy się za wykonanie ogrodzenia warto zakończyć prace ziemne na działce. Dotyczy to nie tylko prac związanych z wyrównaniem terenu czy budową budynku, ale również montażu dodatkowych urządzeń typu zbiornik na wodę deszczową czy przydomowa oczyszczalnia ścieków. Przydomowe oczyszczalnie ścieków mogą być montowane w miejscach, gdzie brak zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej. Jeszcze kilka lat temu w przypadku braku kanalizacji najpopularniejszym rozwiązaniem był montaż szamba. Obecnie ze względu na wysokie koszty eksploatacji szamba zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Montaż przydomowej oczyszczalni wiąże się z pracami ziemnymi wymagającymi przyjazdu sprzętu ciężkiego oraz częściowo wymiany gruntu. Oczyszczalnią charakteryzującą się niewielkimi wymiarami oraz małą powierzchnią montażu jest urządzenie NV. Przydomowa oczyszczalni ścieków NV może zostać zamontowana na powierzchni około 10-15 m2. Oczyszczalnie NV dostępne są na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci regionalnych, autoryzowanych dystrybutorów firmy Traidenis-Pol Sp. z o.o..

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Poznaliśmy najpiękniejsze ogrody w gminie Malanów

Poznaliśmy najpiękniejsze ogrody w gminie Malanów

10 wrz.
Top pomysły na aranżację nowoczesnego tarasu

Top pomysły na aranżację nowoczesnego tarasu

20 czerw.
Malanów. Podpisano umowę na modernizację i...

Malanów. Podpisano umowę na modernizację i rozbudowę...

17 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama