Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Poznaj 5 tanich w budowie, funkcjonalnych projektów domów dla rodziny z dziećmi

Poznaj 5 tanich w budowie,  funkcjonalnych projektów domów dla rodziny z dziećmi
 

Na budowę domu najczęściej decydują się młode pary, które po ślubie mieszkają z rodzicami lub wynajmują mieszkania. Marzą jednak o dzieciach i o własnym domu. Gdy spodziewają się pierwszego dziecka przystępują do poszukiwania działki, jeśli ją już mają, są szczęśliwcami. Większość Inwestorów, planując budowę domu, chciałoby w ekonomiczny sposób poprowadzić inwestycję, szukają więc sposobów na oszczędne budowanie. Odpowiedzią na te potrzeby jest bogata kolekcja gotowych projektów domów tanich w budowie, którą przygotowali architekci z Pracowni Archon+. Wśród tych projektów każda rodzina ma szansę znaleźć projekt, który będzie odpowiadał jej oczekiwaniom.

reklama

Jak spełnić marzenia o własnym domu

Jeśli nie mamy działki, zaczynamy od jej zakupu i sprawdzamy wytyczne MPZP/WZ, które określają jakie projekty domów możemy na niej zrealizować. Następnie należy dokonać analizy możliwości finansowych i potrzeb rodziny. Każda rodzina jest inna i ma odmienne oczekiwania dotyczące: powierzchni domu, liczby pokoi, łazienek, wielkości tarasu, pomieszczeń gospodarczych. Wszyscy jednak chcą, aby dom był tani zarówno w budowie, jak i w późniejszym użytkowaniu, chcą zbudować go szybko i sprawnie. Decydują się więc na kupno gotowego projektu. Na stronie internetowej Archon+ udostępniona jest profesjonalna wyszukiwarka z zaawansowanymi kryteriami wyboru. Pozwala ona wyselekcjonować grupy gotowych projektów idealnie dopasowanych do potrzeb klienta i odpowiednich na jego działkę. Można też korzystać z bezpłatnych konsultacji z Doradcą Projektowym. Warto wraz z projektem zakupić kosztorys budowlany. Następnymi krokami będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę, a po jego uzyskaniu - realizacja inwestycji.

Dom parterowy z poddaszem, czy inny?

reklama

Musimy jeszcze tylko zadecydować, jaki dom chcemy zbudować.

  • Domy parterowe
    Dla rodzin z małymi dziećmi najwygodniejsze są domy parterowe. Gwarantują bezpieczeństwo dzieciom, a rodzicom ułatwiają opiekę nad nimi. Zapewniają też bezpośrednią dostępność ogrodu. Ciekawym przykładem domu parterowego jest projekt Domu w lipiennikach o powierzchni 95,32 m2. Jest to nowoczesny mały dom z kominkiem przeznaczony na wąską działkę. Wyróżnia się racjonalnym zagospodarowaniem powierzchni i jest niezwykle funkcjonalny.

  • Domy z poddaszem użytkowym
    Cena małego domu parterowego jest porównywalna do ceny domu z poddaszem użytkowym. Jednak to te drugie cieszą się największą popularnością. Mają małą powierzchnię zabudowy, bo jest ona rozmieszczona na dwóch poziomach, więc można je wybudować na małej lub wąskiej działce. Są najbardziej ekonomiczne. Strefa dzienna na parterze jest centrum życia całej rodziny, a zlokalizowany tam dodatkowy pokój spełnia różne funkcje, zależnie od potrzeb rodziny. Strefa nocna na poddaszu stanowi wygodną przestrzeń. Prezentujemy kilka gotowych projektów nowoczesnych domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym, adresowanych do rodzin z dziećmi.

Dom w malinówkach 14 - o powierzchni 128,09 m2. To funkcjonalny i wygodny dom z gabinetem na parterze, który można zbudować na wąskiej działce.

Dom w aurorach 14 - 128,17 m2. Dom z garażem w bryle, przeznaczony na wąską działkę, z funkcjonalnie zaprojektowanym wnętrzem i tarasem osłoniętym drewnianą pergolą.

Dom w wisteriach 8 - 119,85 m2. Odpowiedni na działkę z wejściem od południa, wygodny dom z kominkiem, z gabinetem na parterze i tarasem z drewnianą pergolą.

Dom w balsamowcach 2 - 123,28 m2. Atrakcyjny dom z kominkiem, z gabinetem na parterze, garażem, ocieplanym strychem i z oryginalna tarasową pergolą.

Aktualne koszty realizacji tych projektów można sprawdzić na stronie Pracowni ARCHON+. Prezentowane są na karcie projektu w zakładce kosztorys.

Można też rozważyć budowę domu piętrowego, pokoje na piętrze będą wygodne i przestronne. Ciekawą alternatywą są też projekty domów z poddaszem do późniejszej adaptacji, można rozważyć też taką opcję. Wszystkie gotowe projekty można znaleźć na stronie internetowej www.archon.pl.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Zaaranżuj boho balkon na jesień - fotel...

Zaaranżuj boho balkon na jesień - fotel podwieszany,...

24 wrz.
Sztukateria wewnętrzna - praktyczny i...

Sztukateria wewnętrzna - praktyczny i estetyczny...

19 sierp.
Czym się kierować przy wyborze baterii do...

Czym się kierować przy wyborze baterii do umywalki...

19 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama