czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Pistolety do airsoftu? jakie są ich zalety na polu gry?

.

Pistolety do airsoftu? jakie są ich zalety na polu gry?
 

Repliki pistoletów do airsoftu są najpopularniejszą bronią boczną podczas rozgrywki. Przede wszystkim są wygodne i lekkie, a do tego zawsze można je szybko dobyć, np. w sytuacji awarii repliki podstawowej. Dodatkowo taki sprzęt świetnie sprawdzi się na krótkim dystansie (rozgrywki CQB). Dlaczego warto kupić pistolet do airsoftu? Sprawdź zalety korzystania z krótkich replik!

Co warto wiedzieć o pistoletach do airsoftu?

Pistolety są niezwykle popularne wśród graczy, w związku z czym na rynku można znaleźć wiele modeli. Różnią się one pod kilkoma względami – przede wszystkim budową, napędem oraz trybem strzału. Pistolety na kulki są świetnym rozwiązaniem w grach na krótkim dystansie lub jako boczna replika, która może okazać się niezbędna w awaryjnej sytuacji. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje tego typu replik.

reklama

Pistolety do airsoftu dzielimy na sprężynowe, elektryczne oraz gazowe. Różnice między nimi są spore. Pierwszy rodzaj jest podstawowym, często dość tanim, sprzętem. Taka replika wymaga ręcznego przeładowania po każdym strzale. W przypadku pistoletów elektrycznych nie będzie to konieczne. Oferują również często znacznie lepsze parametry oraz są wygodniejsze. Jeśli chodzi o gazowe pistolety do airsoftu, dedykowane są dla graczy, którzy cenią sobie realizm. Ten typ zasilania wymaga jednak częstych wymian pojemników z gazem.

Największe zalety korzystania z pistoletów w airsofcie

Warto wiedzieć, że krótkie repliki będą znakomitym wyborem dla początkujących. Oferują prostą obsługę oraz często dobre parametry, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny – zwłaszcza w porównaniu do pełnoprawnych replik karabinów szturmowych. Najlepszą opcją nie będą jednak w tym przypadku gazowe pistolety. Mają one za zadanie oddać klimat i realistyczne zachowanie broni, więc są zalecane raczej dla bardziej zaawansowanych miłośników airsoftu.

Krótkie repliki oferują przede wszystkim wygodę, są małe oraz stosunkowo lekkie. Modele z wyższej półki zwykle tworzy się przy użyciu dobrej jakości materiałów, zatem można być pewnym ich wytrzymałości, również w najtrudniejszych warunkach. Dobycie pistoletu na kulki jest szybkie i może pomóc podczas dynamicznej rozgrywki. Dla snajpera będzie to znaczne poszerzenie możliwości taktycznych, natomiast szturmowiec z pewnością dysponuje wtedy większą siłą ognia.

reklama

Pistolety do airsoftu są bardzo przydatnym elementem wyposażenia. Można też właśnie od nich zacząć swoją przygodę ze strzelankami. Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Ważne są między innymi: pojemność magazynka, szybkostrzelność i prędkość wylotowa kulki. Większość modeli dostępnych na rynku można dość łatwo modyfikować, więc wartości mogą ulec zmianie, zależnie od preferencji użytkownika. Na uwagę zasługuje poza tym sam design, który umożliwia dopasowanie repliki do stylu gracza.

MS / materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: Wystawa

Wideo: Wystawa "Barwa i broń Militaria od X do XX...

04-10-2017
Broń i sztuka nią inspirowana

Broń i sztuka nią inspirowana

29-09-2017
O broni palnej z Karolem Nowackim

O broni palnej z Karolem Nowackim

31-01-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama