niedziela 24 października 2021

Arety, Marty, Marcina

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

OC w życiu prywatnym - czy warto wykupić polisę?

OC w życiu prywatnym - czy warto wykupić polisę?
 

Polisa OC przydaje się, gdy przydarzy się nam nieszczęśliwy wypadek. Co jednak, jeśli to my będziemy jego sprawcą? Losowe zdarzenia niejednokrotnie mogą postawić nas w takiej sytuacji. I dlatego właśnie warto skorzystać z ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Taka polisa może uchronić nas od wielu przykrych konsekwencji. 

Pakiety OC cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na wykupienie dodatkowej polisy. Nie ma w tym nic dziwnego. Takie rozwiązanie ma same plusy. Największym z nich jest fakt, że pozwala nam ono zmniejszyć stres i cieszyć się na co dzień spokojem. Chociaż OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kojarzy się nam przede wszystkim z ubezpieczeniem pojazdu na wypadek szkody, to jednak ma ono także kilka zupełnie innych wariantów. Jednym z nich jest właśnie OC w życiu prywatnym. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Na czym właściwie polega i co obejmuje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? 

reklama

OC w życiu prywatnym — na czym polega?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dostępne jest w ramach rozszerzeń ubezpieczenia mieszkania. Oznacza to więc, że możemy kupić ubezpieczenie OC dodatkowo. Koszt samego ubezpieczenia mieszkania to kwestia dość indywidualna, a więcej szczegółów na ten temat poznamy, czytając artykuł dostępny na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/ile-kosztuje-ubezpieczenie-mieszkania/50.html

OC w życiu prywatnym mówiąc krótko, to po prostu ubezpieczenie za szkody wyrządzone osobom trzecim. Chodzi tu przede wszystkim o wszelkie sytuacje, w których sprawimy nieumyślnie, że inna osoba poniesie jakąś szkodę materialną. Co najważniejsze, OC uwzględnia szkody wywołane nie tylko przez nas samych, ale i przez nasze dzieci, czy też zwierzęta. Dzięki temu ubezpieczeniu OC nasze finanse nie ucierpią, jeśli nasz pies przewróci sąsiadowi skuter, czy też podrapie mu drzwi. 

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym — co obejmuje i ile kosztuje? 

Wiemy już, że OC w życiu prywatnym obejmuje szkody wyrządzone osobom trzecim, które nastąpiły w wyniku naszym, naszych dzieci lub zwierząt. Warto jednak dowiedzieć się, jakie dokładnie zdarzenia zapewniają pełne pokrycie szkód przez ubezpieczyciela. Oczywiście zakres polisy zależny jest od wybranego pakietu. Każdy z nich można jednak rozszerzać, zwiększając tym samym swe bezpieczeństwo. W wersji podstawowej ubezpieczenie obejmuje przede wszystkim zdarzenia, takie jak: 

reklama
  • zalanie mieszkania sąsiada

  • pogryzienie osoby trzeciej przez nasze zwierzę  

  • zniszczenie czyjegoś mienia przez nasze zwierzę 

  • wybicie szyby przez dziecko podczas zabawy (np. piłką).

Suma ubezpieczenia OC w życiu prywatnym zależy od wielu czynników. Warunkuje ją przede wszystkim wybrany przez nas pakiet ubezpieczenia oraz ubezpieczyciel. Każdy z nich oferuje bowiem nieco inne stawki. Jeśli chcemy poznać dokładny koszt ubezpieczenia, cennik takich usług znajdziemy na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/oc-w-zyciu-prywatnym-co-obejmuje-i-ile-kosztuje/381.html.

OC w życiu prywatnym — dla kogo? 

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym może okazać się niezwykle przydatne w wielu sytuacjach. Jeśli chcemy zabezpieczyć się na wypadek wyrządzenia jakichkolwiek szkód osobom trzecim, jest to idealne rozwiązanie dla nas. Przede wszystkim poleca się skorzystać z takiego ubezpieczenia osobom mieszkającym w domach wielorodzinnych lub w blokach. Dotyczy to także sytuacji, w których wynajmujemy lokal. Wtedy bowiem nasze OC wynajmującego pokryje ewentualne szkody, jakie spowoduje lokator. Bez wątpienia każdy rodzic i właściciel zwierzaka także powinien zastanowić się nad rozszerzeniem ubezpieczenia. 

Podobne artykuły

Miałeś kolizję na drodze? Sprawdź, co zrobić!

Miałeś kolizję na drodze? Sprawdź, co zrobić!

15 paźd.
Co warto wiedzieć przed ubezpieczeniem samochodu?

Co warto wiedzieć przed ubezpieczeniem samochodu?

21 wrz.
Ubezpieczenie szyb samochodowych ? sprawdź, czy...

Ubezpieczenie szyb samochodowych ? sprawdź, czy...

5 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama