sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Pieluszki wielorazowe - co warto o nich wiedzieć

Pieluszki wielorazowe - co warto o nich wiedzieć
 

Zwiększająca się świadomość w zakresie ekologii sprawia, że rodzice coraz częściej sięgają po rozwiązania, które są przyjazne środowisku naturalnemu. Idealnym przykładem tego są pieluszki wielorazowe, wśród których na popularności zyskują pieluszki muślinowe, bambusowe czy tetrowe. Co warto wiedzieć o ekologicznych odpowiednikach pieluch?

Pieluszki muślinowe – postaw na komfort dziecka

Pieluszki muślinowe znane są przede wszystkim ze swojej miękkości. Wyroby z muślinu są bardzo delikatnie i lekkie, dzięki czemu pieluszki muślinowe niejednokrotnie stosuje się także jako otulacze dla dzieci lub chusty chroniące przed słońcem. Wszechstronne użycie pieluszek muślinowych wynika przede wszystkim z właściwości jakie posiada muślin. Poza swoją delikatnością jest on także znany z antyalergicznych właściwości. Sprawia to, że pieluszki muślinowe są w pełni bezpieczne, a korzystając z nich nie trzeba obawiać się wystąpienia podrażnień na delikatnej skórze dziecka. Nierzadko pieluszki muślinowe używa się także jako tradycyjne kocyki. Wynika to z faktu, że tkaniny muślinowe są bardzo oddychającym materiałem. Zapewniają one doskonała termoregulację, dzięki czemu dziecko w lato nie będzie się nadmiernie pocić, a zimą zostanie odpowiednio ogrzane. Dodatkowo pieluszki muślinowe są wysoce higroskopijne, co oznacza, że doskonale radzą sobie z wilgocią.

reklama

Pieluszki bambusowe – poznaj wszechstronne zastosowania

Pieluszki bambusowe to drugi z najczęściej wybieranych rodzajów wielorazowych pieluszek. Wynika to z wielu unikalnych właściwości jakie oferuje wiskoza bambusowa. Przede wszystkim bambusowe pieluszki charakteryzują się bardzo wysoką chłonnością. Pod tym względem są zdecydowanie bardziej wydajne niż swoje bawełniane odpowiedniki – mówi się, że mają nawet trzykrotnie większą chłonność. Z uwagi na ten fakt, z powodzeniem stosowane są jako ręczniki. Okrycie malucha tuż po kąpieli znacząco przyspieszy schnięcie i pozwoli wyeliminować nieprzyjemne tarcie skóry. Dodatkową zaletą bambusowych pieluch są niewątpliwie ich antyalergicznie, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne właściwości. Doskonale sprawdzą się więc przy skórze skłonnej do alergii czy podrażnień. Dlatego też z powodzeniem sprawdzą się nie tylko jak tradycyjna pieluszka czy otulacz, ale także jako delikatna myjka do kąpieli. Łatwość utrzymania czystości pieluszek bambusowych i ich trwałość sprawia, że rodzice niejednokrotnie używają ich także jako śliniaka.

Pieluszki tetrowe – bawełniana tradycja

Pieluszki tetrowe, wykonane z bawełny, to najdłużej dostępna na rynku opcja pieluszek wielorazowych. Z pewnością pamiętają ją nawet babcie i mamy, zwłaszcza w postaci dużych, białych pieluch. Pieluszki tetrowe, w porównaniu z muślinowymi czy bambusowymi, są przede wszystkim najtańszą opcją spośród wielorazowych pieluch. Ich wysoka chłonność sprawia, że często wykorzystywane są jako ściereczki, które niezbędne są podczas karmienia dziecka – bez problemu wytrzesz nimi buzię maluszka lub przetrzesz ubrudzone ubranko. Chłonność sprawia, że rodzice często stosują pieluszkę tetrową jako ręczniki po kąpieli. Dodatkowo warto mieć ze sobą pieluchę tetrową chociażby podczas wizyty u lekarza. Położenie dziecka na wadze czy przewijaku będzie dla niego bardziej komfortowe i higieniczne, jeśli uprzednio położymy tam jego pieluszkę. Tetrowe pieluszki sprawdzą się także jako klasyczne kocyki i otulacze.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Program finansowania in vitro już rusza

Program finansowania in vitro już rusza

4 czerw.
Rola soczewek w naszym życiu

Rola soczewek w naszym życiu

31 maj.
Nie wiesz, który magnez wybrać? Jak...

Nie wiesz, który magnez wybrać? Jak rozpoznać dobrze przyswajalny...

9 maj.
Jak rozpoznać, że Twoje dziecko może...

Jak rozpoznać, że Twoje dziecko może potrzebować konsultacji z...

18 mrz.
Oligofrenopedagogika - co to jest i kiedy warto...

Oligofrenopedagogika - co to jest i kiedy warto zapisać się na kurs...

9 lt.
Jak działają i jak można uzyskać e-recepty?

Jak działają i jak można uzyskać e-recepty?

24 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama