piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Najem długoterminowy - atrakcyjniejszy od leasingu w 2022 roku?

Najem długoterminowy - atrakcyjniejszy od leasingu w 2022 roku?
 

Zainteresowanie firm najmem długoterminowym w 2022 roku wzrosło. Według danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów tylko w pierwszym kwartale liczba wynajmowanych aut urosła aż o 9%. Czy w związku z tym jest to jedna z najatrakcyjniejszych metod finansowania na rynku? Jakie korzyści za nią przemawiają? Dowiedz się więcej.

Wynajem długoterminowy – na czym polega?

Najem długoterminowy to rozwiązanie bliźniaczo podobne do leasingu. Oba modele finansowania funkcjonują na podobnej zasadzie. Pomiędzy leasingodawcą a przedsiębiorcą dochodzi do zawarcia umowy, w ramach której firma może użytkować nowy samochód. W zamian dokonuje regularnych miesięcznych opłat. Okres trwania umowy wynosi zwykle od 24 do 48 miesięcy. Po jej zakończeniu przedsiębiorca ma trzy możliwości:

reklama
  • kontynuowanie finansowania,

  • zwrot pojazdu,

  • wykupienie auta za wartość rynkową.

    reklama

Zasadnicza różnica między najmem a leasingiem dotyczy kosztów. Do rat leasingowych wliczana jest cała wartość pojazdu. Z kolei najemca spłaca jedynie utratę wartości – a to oznacza niższe opłaty.

Najem długoterminowy – poznaj korzyści

Na jakie korzyści mogą liczyć przedsiębiorcy decydujący się na wynajem nowego samochodu?

  • Niskie koszty użytkowania – przedsiębiorca nie jest właścicielem auta, przez co ponosi jedynie koszty związane z codzienną eksploatacją.

  • Przewidywalne koszty miesięczne – stała wysokość raty pozwala lepiej zarządzać firmowym budżetem. Jednocześnie możesz ją dopasować do swoich potrzeb, korzystając z kalkulatora leasingowego mAuto. Co więcej, rata najmu może być nawet o połowę niższa niż rata leasingowa lub kredytowa.

  • Brak opłaty wstępnej – w przypadku oferty mAuto może ona wynosić nawet 0% pierwotnej ceny auta.

  • Szeroka oferta nowych aut – w wirtualnym salonie mAuto w ramach najmu dostępne są już modele z rocznika 2022.

  • Swoboda zarządzania autem – Ty decydujesz o wykupie lub wymianie samochodu po zakończeniu umowy. Nie musisz samodzielnie zajmować się jego sprzedażą.  

Dodatkowe korzyści dla najemców

Decydując się najem nowego samochodu w mAuto, Twoja firma zyskuje także kilka dodatkowych udogodnień.

W ramach miesięcznej raty zyskujesz kompleksową obsługę serwisową obejmującą przeglądy i naprawę samochodu. Zalicza się do niej również serwis opon oraz likwidacja szkód. Wybrany pojazd objęty jest ochroną ubezpieczeniową (AC,OC, assistance). W przypadku awarii możesz skorzystać z auta zastępczego.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Numer działki - jak go ustalić za pomocą mapy?

Numer działki - jak go ustalić za pomocą mapy?

28 czerw.
Jak sprawdzić auto ze Szwecji?

Jak sprawdzić auto ze Szwecji?

5 kw.
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie bez pośrednika?

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie bez pośrednika?

17 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama