czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Alkomat - twój sposób na spokojną jazdę samochodem

Alkomat - twój sposób na spokojną jazdę samochodem
 

Czy po jednym piwie można prowadzić samochód, a lampka wina wypita do obiadu będzie problemem podczas ewentualnej kontroli alkomatem godzinę później? Czy teoretycznie bezalkoholowe piwo, rzeczywiście nie zawiera procentów, a zjedzenie dwóch porcji tiramisu powinno powstrzymać nas przed jazdą autem? Takie dylematy pomoże rozstrzygnąć niewielkie urządzenie, które dla własnego spokoju warto posiadać. Alkomat.

Problematyczny limit promili

Oczywiście nie chodzi tu o sytuacje jednoznaczne – nikt kto imprezował przez całą noc, nie ma chyba wątpliwości, że do prowadzenia auta raczej się nie nadaje. Istnieje jednak szereg sytuacji, w których naprawdę niejednokrotnie nie wiemy co zrobić. Wszystko przez dopuszczalną przez polskie prawo ilość alkoholu w wydychanym powietrzu – Polska jest jednym z siedmiu europejskich krajów, w których dopuszczalny limit alkoholu wynosi właśnie 0,2 promila. Dla porównania, kierowcy z Czech, Słowacji, Węgier czy Rumunii wiedzą, że w ich krajach jakakolwiek mierzalna ilość alkoholu w wydychanym powietrzu jest niedopuszczalna. Mieszkańcy większości europejskich państw, mogą spokojnie napić się wina do obiadu czy piwa przy grillu, bo tam dopuszczalna norma wynosi 0,5 promila.

reklama

Alkomat – twój sposób na spokój w domu i firmie

Rozwiązaniem tych promilowych dylematów może być alkomat, który wyposażony w odpowiedni sensor elektrochemiczny, nie odbiega parametrami od alkomatów policyjnych. Dzięki temu możemy zaufać tym urządzeniom. Posiadając alkomat, w każdej chwili sprawdzimy, czy możemy bez obaw wsiąść za kierownicę auta.

Alkomat to oczywiście wydatek, ale duży wybór urządzeń na stronie https://alkopatrol.pl/ sprawia, że wśród dostępnych modeli, z całą pewnością znajdziecie odpowiedni dla siebie. Wśród dostępnych kategorii mamy zarówno modele osobistego użytku, jak i profesjonalne urządzenia, dedykowane firmom transportowym:

  • alkomaty elektrochemiczne – zapewniające bardzo dokładny pomiar, cieszą się największą popularnością;

  • alkomaty półprzewodnikowe – alkomaty w najniższej cenie;

    reklama
  • alkomaty osobiste – proste w obsłudze, do użytku prywatnego oraz w małych firmach;

  • alkomaty przesiewowe – polecane do użytku w firmach transportowych. Pozwalają na badanie dużej ilości osób w krótkim czasie;

  • alkomaty policyjne – profesjonalne urządzenia dedykowane służbom mundurowym;

  • alkomaty profesjonalne – dla wymagających klientów, w małych i dużych firmach, w których wymagane są precyzyjne wyniki pomiarów;

  • alkomaty dowodowe – dla firm i urzędów, wykorzystujących pomiar jako dowód przed sądem.

Na szczególną uwagę klientów zasługują alkomaty firmy DAtech, produkowane pod marką AlcoFind, które dzięki zastosowaniu czujników platynowych, elektrochemicznych pozwalają uzyskać bardzo precyzyjne wyniki.

Gwarancja i kalibracja alkomatów

Wszystkie alkomaty kupione na stronie alkopatrol.pl objęte są gwarancją. Jej długość jest uzależniona od producenta.

Ważnym zagadnieniem, na które mówiąc o alkomatach, trzeba zwrócić uwagę, jest kalibracja urządzeń. Podanie wzorca do urządzenia w trybie serwisowym, a następnie szczegółowa kontrola parametrów urządzenia i poddanie go dokładnym badaniom w laboratorium na symulatorach wydechu kończy się wystawieniem świadectwa jakości – „Certyfikatu Kalibracji Alkomatu”. Każdy alkomat kupiony na stronie alkopatrol.pl jest kalibrowany przed wysyłką. Co więcej, w zależności od modelu, klientom przysługuje od 12 do 24 miesięcy bezpłatnej kalibracji bez limitu. Alkomaty trzeba kalibrować raz na 12 miesięcy, choć czasem, z różnych przyczyn, należy to robić częściej. Do każdego nowego alkomatu, zakupionego w sklepie Alkopatrol, klient otrzymuje odpowiedni certyfikat.

Profesjonalna pomoc w doborze alkomatu

W tej chwili najczęściej wybieranym alkomatem do użytku domowego są profesjonalne modele PRO X-5 PLUS oraz PROMILER AL-8000 SILVER. Dla firm klienci wybierają urządzenia ALP-1 lub ALP-1 LITE. Tam, gdzie niezbędne jest wykonanie dużej ilości pomiarów w krótkim czasie, firmy wybierają alkomat policyjny, przesiewowy iBlow.

Jeżeli chcielibyście wybrać alkomat dla siebie i potrzebujecie profesjonalnej porady, zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 888 189 029, w godzinach 9.00-20.00. Konsultant odpowie na wszystkie Wasze pytania związane z zakupem i eksploatacją alkomatu.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy....

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy....

12 wrz.
Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny...

Goniła ich policja, zatrzymał płot. Nocny pościg za BMW

5 lip.
Policjantem jest się cały czas, nawet na...

Policjantem jest się cały czas, nawet na urlopie!...

9 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama