środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym wyborem podczas podróży?

Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym wyborem podczas podróży?
 

Podróże są dużą częścią życia wielu z nas. Spędzamy na nich sporo czasu, zwiedzamy piękne miejsca, odpoczywamy, kolekcjonujemy wspomnienia. Jedną z niewielu mało przyjemnych części tych doświadczeń jest pakowanie i ogólne zajęcie się bagażem. Noszenie i przemieszczanie się z bagażem to dla podróżnika udręka. Torby są ciężkie, niewygodne, nieporęczne. Warto pomyśleć o swoim zdrowiu i wygodzie. Walizka czy torba na kółkach rozwiąże te problemy!

Walizka na kółkach

Korzystanie z walizek wyposażonych w kółka to akurat w ostatnich latach standard. Mało kto wybiera już walizki bez kół. Wybór walizek z kółkami jest ogromny, zarówno jeśli chodzi o ich rozmiar, jak i wygląd. Walizki na kółkach można kupić nawet dla dzieci, w sklepach spotkać można bagaże ze znanymi z bajek postaciami lub innymi dziecięcymi wzorami. Na rynku zdecydowanie dominują walizki z czterema kołami. To nowoczesne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia prowadzenie bagażu. Walizka tego typu nie posada nóżek – stoi po prostu na czterech kółkach zamontowanych na spodzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można prowadzić ją u boku, praktycznie bez wysiłku. Cztery koła zapewniają płynną jazdę. Schody zaczynają się podczas transportu walizki po nierównym podłożu. Trzeba ją ciągnąć na wyprostowanej ręce za sobą (tak jak w przypadku walizek dwukołowych), a że kółeczka są małe i delikatne, to łożyska mogą się zanieczyszczać i blokować.

reklama

Torba na kołach

Zdecydowanie rzadziej wybieranym bagażem są torby podróżne na kółkach. Torby są zazwyczaj bardziej pakowne od walizek, dzięki czemu zabranie większej ilości rzeczy przy użyciu tylko jednego bagażu nie będzie stanowiło problemu. Torba wyposażona w kółka będzie łatwa i wygodna w transporcie. Można ją za sobą ciągnąć tak jak zwykłą walizkę. Dzięki swojej lekkości jest prosta w przenoszeniu z miejsca na miejsce. Szeroka oferta dostępnych kolorów, materiałów i kształtów pozwoli znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Przy dokonywaniu wyboru odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na wagę, pojemność przegród, łatwość prowadzenia i skrętność kółek. Dobra torba powinna posiadać wygodne rączki do trzymania.

Plecak na kółkach

Plecaki na kółkach to klasyczne plecaki wyposażone w stelaż z kółkami, dzięki czemu dają możliwość wygodnego przemieszczania, przy zachowaniu możliwości założenia na plecy. Przejście między prowadzeniem plecaka niczym walizki, a założeniem go na plecy zajmuje kilka sekund. W czasie podróży to praktyczne, szybkie i wygodne rozwiązanie. Plecak na kółkach przyda się podczas kilkudniowych wyjazdów. Przekrój pojemności, kolorów i możliwości wykorzystania jest tak samo zróżnicowany, co w przypadku klasycznych plecaków. Takie rozwiązanie znajduje coraz częściej zastosowanie wśród uczniów, szczególnie klas 1-3. Mogą oni nosić książki i zeszyty na plecach w klasyczny sposób, ale w momencie, gdy odczują zbyt duży ciężar zmiana formy transportu zajmie dosłownie chwilę.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dlaczego bagaż na kółkach jest najlepszym wyborem podczas podróży?

Podobne artykuły

Lubelszczyzna - atrakcje dla każdego we...

Lubelszczyzna - atrakcje dla każdego we wschodniej...

15 list.
Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze...

Inspirujący tydzień w Krwonach. Warsztaty ze smakiem...

6 wrz.
Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk...

Wspaniałe wakacje z judo. Klub Sportów i Sztuk Walk...

5 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama