poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Pożyczka bez sprawdzania BIK - podstawowe informacje

Pożyczka bez sprawdzania BIK - podstawowe informacje
 

Dla osób zadłużonych pożyczki bez sprawdzania BIK mogą być najlepszym rozwiązaniem aby uzyskać dodatkową gotówkę. Warto wiedzieć gdzie można skorzystać z takiej opcji.

Pożyczka bez BIK – na czym polega?

reklama

Jednym z niezbędnych kroków do uzyskania kredytu lub pożyczki jest najczęściej pozytywne przejście weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej. BIK jest podmiotem, który gromadzi dane dotyczące spłat przez osoby zadłużone ich zobowiązań finansowych. Jeśli więc spóźniamy się znacząco na przykład z ratami kredytu hipotecznego, informacja o tym trafi to rejestru i znacząco utrudni nam zaciągnięcie kolejnego kredytu czy pożyczki. BIK gromadzi dane odnoszące się do spłat kart kredytowych, kredytów ratalnych czy hipotecznych. Warto wiedzieć, że nawet jeśli zadłużenie zostanie spłacone, informacje na przykład o opóźnionych ratach zostają w systemie na dłużej, nawet kilka lat.

O ile banki są zobowiązane do weryfikowania danej osoby w Biurze Informacji Kredytowe, tak firmy pożyczkowe mogą ominąć ten krok. Jest to korzystne dla osób, które mają historię kredytową obfitującą w opóźnienia w spłatach, nieuregulowane zobowiązania finansowe. Czym więc jest pożyczka bez BIK? Udzielają jej podmioty, które nie są bankami i nie weryfikują historii kredytowej wnioskodawcy. 

Pożyczki bez BIK – plusy i minusy

Plusem pożyczki bez BIK jest możliwość pozyskania gotówki nawet mimo obecnego zadłużenia czy złej historii kredytowej. Osoby korzystające z tego rozwiązania cenią jego odformalizowanie, łatwość składania wniosku i przede wszystkim – szybkość procedowania. Ma to znaczenie szczególnie, jeśli gotówka jest nam potrzebna natychmiast. Jeśli chodzi o wady, warto pamiętać, że pożyczki bez BIK udzielane są przez ograniczony krąg podmiotów. Dlatego też warto korzystać z wyszukiwarki pożyczkodawców. Minusem może być również wyższy koszt pożyczki niż w przypadku korzystania z usług tradycyjnego banku. Często jednak pierwsza pożyczka jest darmowa, więc doraźnie takie rozwiązanie może być bardzo korzystne.

reklama

Gdzie dostać pożyczkę bez BIK?

Pożyczek bez weryfikacji BIK udzielają firmy pożyczkowe działające zarówno stacjonarnie jak i online. Wizyta w stacjonarnym biurze jest zdecydowanie mniej wygodna, wiąże się bowiem z uzależnieniem od godzin pracy placówki, koniecznością stania w kolejkach. Najłatwiej jest skorzystać z pożyczek online. Warto przy tym korzystać z porównywarek pożyczkowych, które pozwolą nam znaleźć najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom ofertę o najbardziej korzystnych warunkach. 

Taką pożyczkę online uzyskać można nawet w piętnaście minut. Nie trzeba poświęcać czasu na  konsultacje. Nie ma też najczęściej ograniczeń odnośnie pory dnia – wnioski składać można zazwyczaj 24/7. Formalności są ograniczone – konieczne jest wylegitymowanie się dowodem tożsamości, przedstawić trzeba też dowód zarobków, które pozwolą na spłatę pożyczki. Często też przelewa się jeden grosz na konto firmy pożyczkowej aby pozwolić na weryfikację naszego konta bankowego. Co jednak najistotniejsze – na decyzję kredytową nie czekamy dwa tygodnie czy nawet miesiąc.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozyczki-bez-bik/.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Czy pieniądze z pożyczki mogą być przelane na...

Czy pieniądze z pożyczki mogą być przelane na konto...

21 list.
Pożyczka online

Pożyczka online

13 wrz.
Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama