piątek 03 maja 2024

Jaropełka, Marii, Niny

reklama

Sprzedaż szkody OC - jak to się odbywa? Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Sprzedaż szkody OC - jak to się odbywa? Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?
 

Ciężko sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez samochodu. Niezwykle ułatwia życie, poprawia komfort, niemniej podróżowanie wiąże się z ryzykiem wypadków i stłuczek. Na ten wypadek trzeba wykupić ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej), żeby pokryć ewentualną szkodę. Co ciekawe, można też ją sprzedać. Jak to przebiega?

Ubezpieczenie OC - bez niego ani rusz

W dzisiejszym bardzo zmotoryzowanym świecie niezwykle łatwo o wypadek lub stłuczkę. Ulice są pełne samochodów, miasta zakorkowane. Chwila nieuwagi i łatwo o incydent, który w najlepszym wypadku mocno nas zestresuje. Jeśli ma on miejsce z naszej winy, to dzięki obowiązkowemu ubezpieczeniu OC, wszystkie szkody zostaną pokryte. Wycena zależy od różnych czynników - głównie od stopnia uszkodzenia, ale nie tylko, bo ważna też jest marka samochodu, koszty naprawy itd. Jak już szkoda zostanie zgłoszona, do poszkodowanego kierowcy trafia rekompensata finansowa. 

reklama

A może być tak sprzedać szkodę OC?

Jak się okazuje, istnieje możliwość, by sprzedać szkodę OC. To - dokładnie jak nazwa wskazuje - zbycie się swojego prawa do otrzymania odszkodowania ubezpieczycielowi. Jak nasz samochód uległ uszkodzeniu, możemy wybrać opcję sprzedaży szkody OC. To rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Jedną z ważniejszych jest otrzymanie szybkiej gotówki, a to dlatego, że bardzo szybko uzyskamy pieniądze. To zwłaszcza atrakcyjne, gdy potrzebujemy błyskawicznego zastrzyku gotówki. Wybierając sprawdzoną firmę, która się tym zajmuje, mamy pewność, że cała procedura odbędzie się szybko, bez zbędnych komplikacji. W pierwszej kolejności wypełniamy formularz weryfikacji. Nie ma obaw - to nic nie kosztuje. Bezpłatna analiza do niczego więc nas nie zobowiązuje!

Jak to się dokładnie odbywa?

Z zasady sprzedaż szkody OC polega na to, że możemy sprzedać prawo do zaniżonej części odszkodowania wypłaconego w ramach polisy OC sprawcy. Działa to na takiej zasadzie, iż pomiędzy właścicielem pojazdu, czyli sprzedającym, a firmą odszkodowawczą (jako podmiot kupujący) zawierana jest umowa o cesję wierzytelności. Oznacza to de facto, że poszkodowany nie musi samodzielnie walczyć z ubezpieczycielem o to, by uzyskać wyższe odszkodowane, bo po prostu sprzedaje szkodę i w ciągu kilku dni uzyskuje należne środki od firmy odszkodowawczej. To ona walczy z ubezpieczycielem, klient zaś nie musi tego robić, a w przypadku przegranego boju klient nie jest zmuszony zwracać żadnej należności. 

Trzeba przyznać, że sprzedaż szkody OC to rozwiązanie bardzo ciekawe, ale niekoniecznie specjalnie znane. To sprawia, że nie każdy kierowca, który mógłby z tego skorzystać, nie wie nawet, iż jest taka możliwość. A przecież to świetna opcja, którą warto przemyśleć! Nim się na to zdecydujemy, powinniśmy dokładnie sprawdzić, co możemy zyskać i jakie są warunki takiej współpracy. Umożliwi nam to uzyskanie jak najwięcej korzyści, minimalizując jednocześnie ewentualne problemy. Odkup odszkodowań to zdecydowanie najkorzystniejsza opcja, które są możliwe w przypadki szkody na pojeździe. Pamiętajmy jednak, że im szybciej ją zgłosimy i więcej dokumentów przedstawimy (w tym zdjęcia), tym mamy szansę na wyższą dopłatę!

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Jakie ubezpieczenie podróżne wybrać na...

Jakie ubezpieczenie podróżne wybrać na wakacje po sezonie?

22-09-2023
Miałeś kolizję na drodze? Sprawdź, co zrobić!

Miałeś kolizję na drodze? Sprawdź, co zrobić!

15-07-2023
Co powinien wiedzieć mieszkaniec Turku o OC...

Co powinien wiedzieć mieszkaniec Turku o OC auta sprowadzonego z...

18-01-2023
Rejestracja i ubezpieczenie nowej przyczepki...

Rejestracja i ubezpieczenie nowej przyczepki samochodowej - jak to zrobić?

19-12-2022
Sprawdź co się stanie z Twoim OC w przypadku...

Sprawdź co się stanie z Twoim OC w przypadku kradzieży samochodu?

15-11-2022
Co warto wiedzieć przed ubezpieczeniem samochodu?

Co warto wiedzieć przed ubezpieczeniem samochodu?

21-09-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama